Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Jak jsme jeli rallye 1:10E

aneb Intercup 2003 ve Zlíně.

Auta jako skutečná
 

Již dva roky v klubu koketujeme o účastí na soutěži pořádané v okolí Zlína s názvem Intercup. Je to zvláštní závod, pro nás "okruhové" jezdce, neboť se pořádá jako klasické rallye, tj. jízda s rallyeovými vozy na čas po vyznačené dráze, kdy start a cíl je na jiném místě, s pravidly (viz. www.intercup.cz) téměř jako ve velké rallye.

Letos jsme se tedy odhodlali ve složení Starý, Třešňák, Bistiak, Hreha a Olša a v půl šesté ráno 4.5. jsme se vydali z Hrádku nad Nisou do Zlína na zkušenou. Po dojezdu a najití dráhy, jsme s úžasem zjistily, že tato se nachází v listnatém lese a ještě v kopci, kde šíře dráhy byla od 0,5 - 1 m, povrchu udusané hlíny. Pro nás oválisty byla pěkně klikatá a nepřehledná. Přesto jsme zatrénovali a šli na oběd.

Vlastní závod začíná ve 14 hodin a bylo připraveno několik rychlostních vložek, z nichž se některé jeli 2x a jejich celkový počet byl 12. Kolem 13 hodiny se sešli další závodníci a z přihlášených 25, jich 20 zaplatilo startovné 50Kč. Proběhlo focení a začalo se na ostro.

První jeli nejlepší z loňského ročníku, a pánové a dámy, v tu chvíli nám padaly brady a Radek Třešňák troubil na ústup. To byl takový nářez, že jsme nechápali. Ti kluci odstartovali a běželi za svým autíčkem kolem každého stromu, pařezu, tak rychle a bez chyby, že jsme nechápali, jak se mohou bez jediného zaváhání trefit na tak úzkou dráhu, plnou výmolů a překážek!!! To jsme ještě neviděli!!

Přišla řada na mě, jako prvního z Hrádku, a podruhé v životě jsem měl pocit, že neodstartuji ( poprvé na prvních závodech v r.96 a teď). Ono je totiž na dráze vždy jedno auto + soutěžící, ostatní povzbuzují a chválí atd, ale hlavně na vás všichni koukají včetně diváků, kterých bylo opravdu hodně a na žádných závodech jsem jich tolik ještě neviděl ( a to už jsem něco sjezdil.) No nic, v pantoflích jsem se vydal na dráhu a dostal prvních 20s od prvního. Petr Starý s tvrzením, že nebude přece běhat po lese jako pako, dostal od prvního 45s! Takhle to šlo do poloviny závodu, kdy jsme začínali běhat a hlavně přebírat techniku ovládání za běhu. Petr zajel poté několik absol. časů, ale obuv ( on měl alespoň sandále), nám nedovolila umazávat velké rozdíly z počátku rychlostek. Ve finále jsme fakt běhali po lese a vtaženi do krásné atmosféry závodů střádali vteřinky a posouvali se kupředu. Nakonec z toho bylo 6 místo Petra Starého, kterému nadělil první necelé 2 minuty, já byl 7 cca 30s za Petrem, Bistiak 9 a Hreha 15. Radek Třešňák nejel a sloužil nám jako nosič, fotograf, výzvědná služba atd.

A technika? Jakékoliv podvozky, převážně Tamiye (Ta02 - dobré jízdní vlastnost), Academi, Asso, pneu mikro blok ( parketovky), nebo jakékoliv hrubší vzorky - rallye block atd. Baterie stačí 3 nabité a můžete vyrazit. Atmosféra nádherná, skvělé prostředí, prima parta, žádný chvat a spěch tak jak jsme zvyklí ze všech možných kapů, potlesk a pochvala na otevřené scéně za pěkné projetí tratě, celodenní pobyt v přírodě, zkrátka pohoda.

A první? Vyhrál L.Macháň - Octavie o 2s! před Subaru M.Karlíka.

Věříte, že se na další závody už těšíme !?


Ach ten pařez
 

Auta byla opravdu pěkná
 

Bistiak fakt zrychlil
 

Časovka - čekání na start
 

Část teamu Hrádku
 

Depo
 

Focení a start do 1 RZ
 

Pepíno a špatná adheze sandál
 

Petr Stary - zapichl se
 

Pohled na jeden z úseků
 

Subaru prohrálo o 2s
 

To je pomalý běh
 

To už Staroch stahoval
 

Vítěz
 

"eR-Zeta"
 

Pepíno
 

Foto: Radek Třešňák + Pepíno
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
lesní osivo
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport