Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

ME Large Scale 1/5 online report 18.7.2010 - final

Hlavní foto

LAST UPDATE: 19.7.2010, O:30 - nahrán bonus č.2. P.S. kvalita se určitě u záznamů zlepší !!!

Na dráhu dne 18.7.2010 jsem dorazil těsně po 9. hodině. Po včerejší průtrži bylo na dráze pozdvižení a pořadatel musel zlikvidovat stojící vodu na dráze a to do výše až 10 cm. Ale vše zvládli bezvadně a první finálová jízda se jela na suché dráze. Bylo to 1/4 finále B.

Tu jsem stihl úplně přesně a ihned ji zdokumentoval. Náš Josef Kolařík dojel na skvělém 3. místě a postupuje společně s Martin Mittelstadtem a Cato Hetlandem do dalšího finále.

Na pořadu je další jízda a já musím opět připraven s kamerou a fotoaprátem. Starty dnes budou tou nejzajimavější podívanou.

Nestačil jsem zapnout laptop, napsat úvodník a už jsem běžel na start 1/4 finále A. Zde startoval Erik Margony a Dušan Bayer. Ten však zažil kolizi těsně po startu (jest zdokumentováno) a dokončil jízdu na 5. místě. Ale tím pádem nepostupuje. Stejný osud potkal i našeho Erika. Ten skončil za Dušanem Bayerem. Postupují tito tři vyvolení: Hrvoje Stegmayer, Ivar Westergard a Jon Brun.

Nestačil jsem napsat co jsem chtěl a už letím na start dalšího finále. Zde jedou naši borci také a po jízdě, kterou natočím vám přinesu dojmy.

Další na pořadu bylo 1/2 finále B. Naprosto struhící podívaná po celých 30 minut jízdy. Připadá mi, že to tady vře a je jedno, zda se jede 1/4, 1/2. Prostě piloti jedou naplno v každé skupině. Zde startovali Aleš Bayer z první pozice. Ale Aleš rozbil totálně svůj vůz a ze závodu odstoupil. Podařilo se mi tento smutný okamžik natočit. Ale v ohni byl stále vyníkající Tomáš Marek, Jirka Tlustý a Josef Kolařík. Josef ani Jiří nepostupili. Ale Tomáš Marek dojel na vynikajícím druhém místě a to i po zastávce v boxu pro palivo. Tím, kdo zvítězil a radoval se celý tým (viz video), byl Clark Wohlert. Tolik radosti jsem nezažil. Ovšem radost měli i v týmu Renato Islera. Ten dokončil finále jako třetí. Marco Grigic sice čtvrtý, ale podal taktéž extra výkon. Na trati opět nasazovači, občas kolize.

Diváků dnes přibylo a mezi nimi i známé tváře. Viděl jsem Tomáše Mikulce a jeho otce a další piloty, kteří se již dnes registrují do závodu Touring Car. Ještě že jsou přestávky. Protože já nestíhám nabíjet baterie do kamery. Chci totiž dokumetovat všechny finále způsobem: start, průběh a konec...

Jdu se připravit na 1/2 A. Zde jede Martn Bayer a my mu budeme držet přirozeně palce a to i možná na nohou. Přihlásím se, nebojte.... Kdyby jste zažili nyní tu atmosféru při představování jezdců tohoto finále...

1/2 finále A bylo velmi zajímavé. Martin Bayer po startu první (měl i první startovní pozici). Ale od začátku bylo jasné, že to nebude mít lehké. Pneumatiky nevydrží nápro jízdy a i asfalt má v průběhu jízdy jiné charakteristiky. A tak jako první pro palivo přijel Martin Bayer a propadl se na druhé místo. Souboje Martin Lissau, Dario Veseli, Hessel Roskam byly úžasné. Ale v půlce závodu se náš Martin Bayer dostal opět na první místo a držel ho. Nárazy některých modelů do hrazení a člověk se diví, co ta auta vydrží. Ale občas přece jen ne. Ke konci finále, kde opět většina pilotů tankovala, se za Martina Bayera dostal Martin Lissau a já sledoval z pozice kamery těsný vývoj situace. Martin Lissau půl metru za naším Martinem, nekdy jeli borci na hranici možností. Není potřeba psát, uvidíte to na sestřihu. Ale Martin Bayer udržel pozici a vyhrál. Druhý tedy Martin Lissau, třetí Dario Veseli a čtvrtá pozice patřila Hesslovi Roskampovi. Jon Brun skončil v kole 16. Cedric Prevot z Franice sice držel se špičkou krok, ale jen do 23. kola. Pak jsem ho viděl sestupovat z tribuny.

Neuvěřitelné finále a to nás čeká hlavní finále na 50 minut. Musím nybít baterie do foto a video. Finále se jede přesně ve 13:30 !!!! Pořád mi někdo volá, píše SMS, když se pojede to finále. Kdyby sledovali report průběžně, informace o Time Schedule tam vždy je. A tak asi hodím mobilní telefon hodně daleko. Nicméně nervozita v depech vzrůstá a Martin Bayer na tiskovce jasně řekl, že to nebude mít ve finále lehké.

Jaké je tedy postavení na finále Formule 1 ? Předem vám sdělím, že máme ještě Tomáše Marka v tomto prestižním finále. Takže za chvíli proběhne slavnostní představení TOP 10. A kdo to bude ?

1. Martin Bayer (CZE)

2. Martin Lissau (DNK)

3. Dario Veseli (HRV)

4. Hessel Roskam (NLD)

5. Clark Wohlert (GER)

6. Tomáš Marek (CZE)

7. Renato Isler (CHE)

8. Marko Grigic (HRV)

9. Michael Pollmuller (GER)

10. Cato Hetland (NOR))

Poslední cigareta na uklidnění v podání Martina Bayera a za malou chvíli startujeme. Pokud vydrží baterie v kameře, můžete se těšit na večerní záznam z celé jízdy. Ten bude rozdělen na několik částí po 10. minutách. Jdeme na to přátelé. Jde se bojovat o titul mistra Evropy.

Finále bylo od začátku do konce naprosto dokonalé. Martin Bayer první po startu a v závěsu Martin Lissau a třetí Dario Veseli. Běhal jsem s kamerou po celou dobu kolem trati a točil důležit okamžiky. Zastihl jsem havárii Tomáše Marka, který se po krátké opravě vrátil na trať. Viděl jsem práci mechaniků, kdy oba první v půlce finále (Martin Bayer, Martin Lissau) zajeli zaráz do depa pro palivo a Vladimír Šeliga divákům ohlásil koncert mechaniků. Martin Lissau byl na dráze dříve. Martin Bayer ztratil drahocené sekundy. Sice stahoval, ale pak přišel okamžik, kdy se vyhýbal jezdci o kolo a více zpět a Martin dostal smyk. Vztek na tribuně byl natočen. Není se čemu divit. Martin už svého rivala nedostihl, i když se odně snažil. Dojel celkově druhý z cca 3. sekundovým odstupem za prvním Martinem Lassauem. Třetí kroužil a bez větším problémů uhájil třetí místo Dario Veseli. A jak to skončilo dále ?

4. Hessel Roskam, 5. Tomáš Marek (vynikající výkon), 6. Marko Grigic, 7. Cato Hetland, 8. Clark Wohlert, 9. Michael Pollmuller, 10. Renato Isler - ten byl diskvalifikován za druhé tankování paliva.

Hodně toho bude zřejmé z videa, které mi dá hodně práce zpracovat. Ale podařilo se mi zastihnout nejdůležitější okamžiky z finále. Reakce jezdců, diváků, pilotů, práce v depech atd. atd.

Co se dělo těsně po finále a před vyhlášením ? Koukněte se...

Nyní proběhne vyhlášení výsledků.

Vyhlášení proběhlo za mohutných ovací všech. Na foto uvidíte radost finalistů. Vyhlašovalo se nejrychlejší kolo, junior a posléze 10 nejlepších. Já pobíhal s fotoaparátem a kamerou a dokumentoval, co se dalo.

Více než můj text vám napoví foto, jaká zde byla atmosféra. Do večera zpracuji záznamy a vy se budete moci podívat, jak to dnes probíhalo. Starty, emoce, nehody, práce nasazovačů a mnoho dalšího. Statická kamera, kamera s vozem vám ukáže jízdní styl pilotů od 1/4 finále až po hlavní finále dne.

Já jsem si dnes oddychl, že už to mám "za sebou". To ano, ale ještě budu mít práci s úpravou videa. Ještě jsem si pomyslel, jak už bude klid. Ale teď si od pondělí do čtvtrka lehce odpočinu, protože budu krátce přinášet dění z registrace, volného tréninku jezdců kategorie Touring Car. Do tuhého půjde zase od čtvrtka. Pak přijde pátek, sobota kvalifikací a na závěr celého šampionátu ME LS 2010 přijde finálová neděle.

Zde máte fotogalerii z tohoto dne s hudebním doprovodem.

Na závěr kategorie Formule 1 jsem pro vás vybral to nej...

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport