Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

ME Large Scale 1/5 online report 15.7.2010

Hlavní foto

LAST UPDATE: 16.7.2010, 23:25 - doplněna fotogalerie s hudebním doprovodem

Již ve středu v pozdních hodinách mi zavolal šéf ARC klubu Slavkov, že si účastníci závodu ME Large Scale 1/5 Formule 1 pospíšili a na dráhu již přijela valná většina. Tato informace byla pro mne zelenou na startu několika denního reportu z této mezinárodní akce.

Proto se ve čtvrtek 15.7.2010 ocitám na místě konání ve Slavkově u Brna a to v areálu klubu ARC Slavkov. Byl jsem zvědav, jak nakonec klub připravil zázemí pro jezdce, mechaniky a rodinné příslušníky.

Ovšem první cesta vedla k řediteli slavkovského klubu Dušanovi Bayerovi a hlavnímu časoměřiči Vladimíru Šeligovi. A to z důvodu porady ohledně reportu, programu a také jsem potřeboval místo pro report. Nejlépe někde v zákoutí, protože v buňce časomíry rozhodně být nebudu moci.

Byl jsem uveden do klimatizované buňky, kde jsem byl seznámen s hosteskou Simonou, která má na starosti registraci jezdců. Každý nově příchozí se fotí a dostane na závěr registrační kartu jezdce, kde je uvedeno jeho jméno a číslo. Bez karty se nelze dostat na tribunu jezdců a i po arálu je zřízena kontrola. Kartu jezdce dostanete na základě licence EFRA. Navíc u vchodu do areálu jsem narazil na pořadatele, který má na starosti uvítání. Navíc nepustí na parkoviště nezvané. Diváci mají vyhrazený prostor a to včetně části restaurace.

Těch několik dní tedy budu mít redaktorské stanoviště v příjemném prostředí a v klidu budu moci psát, zpracovávat foto i video. Pokud budu mít jakýkoliv dotaz, k dispozici je jednak slečna Simona a potom kdokoliv z hlavních pořadatelů. A dotazy určitě z mojí strany budou.

Ubytován tedy jsem a je na čase projít areál a prohlédnout si zázemí celkově. Samozřejmě se již konají v tuto dobu volné tréninkové jízdy.

Prošel jsem celý areál a pořadatelé se opravdu snažili připravit co nejlepší podmínky.

Parkovací plocha pro vozy byla zvětšena a jsou vyznačeny parkovací místa. Samozřejmě je k dispozici hlavní parkoviště za tribunou. Ale na tom nyní stojí hlavní stan a další části vybavení. Parkoviště je dnes již víc jak z půlky zaplněné. Jsou tu karavany, obytné vozy a mikrobusy.

Depa závodníků jsou jednak po pravé a levé straně pod hlavní tribunou. Česká reprezentace má stany za restaurací. Ale někteří ladí stroje i u svého přívěsu. Navíc mohou využít již zmiňovaný centrální stan. Ten prozatím zeje prázdnotou. Na řadu přijde zřejmě až později. V depech je k dispozici kompresor, přívod 220V.

Účatníci závodu mají k dispozici buňky z toaletami, sprchami. V areálu jsou i mobilní wc jednotky, pitná voda. Samozřejmostí je restaurace přímo u dráhy. Striktně jsou zde diváci odděleni od jezdců.

Registrace probíhá v klimatizované buňce, kde mám i stanoviště já osobně. Abych měl zajištěn rychlý přístup k netu, dostanu k dispozici pevné připojení. Pracovní podmínky pro mne na úrovni.

Hned vedle registrační místnosti je konferenčí místnost. Zde budou probíhat meetingy v průběhu závodů, porady atp.

Naproti stojí stan, kde budou probíhat rozhovory s nejlepšími jezdci kvalifikací každého dne a samozřejmě finále. Obou kategorií.

Máte možnost na foto vidět i poháry, které čekají na vítěze. V registrační místnosti jsou uchovávány výsledky všech jízd. Každá země má svoji přihrádku. Výsledky jsou aktuálně vyvěšeny na nástěnce pod tribunou.

Nechybí velká informační svítící tabule a monitor u depa. Je tak možno sledovat průběh. Vy můžete sledovat online přenos výsledků na výsledkovém webu My RCM. Tribuna pro diváky je samozřemostí.

Dráha je perfektně připravená a uprostřed stojí monopost F1 v životní velikosti.

Je vyhrazeno místo pro technickou kontrolu a místo určené ke kouření.

K dispozici je wifi na dvou frekvencích. Spojení s okolním světem je pro všechny zajištěno. Mnozí sebou mají laptopy a čile komunikují s okolím přes ICQ, Skype a další komunikátory.

Hlavní časoměřič má své místo klimatizováno a s pevným připojením na net. Z tohoto místa bude probíhat řízení závodu, komentáře v CZ a GB jazycích.

Při obchůzce areálu potkávám ředitele EFRA velkých měřítek pana Francise Billu. Prohodili jsme pár zdvožilostních frází a shodli se na jedné věci - je neskutečné vedro a pro jezdce to znamená velkou zátěž.

Prošel jsem zázemí, zdokumentoval vybavení. V jedné ruce kameru, v druhé fotoaparát. Potom jsem prošel depa závodníků a sledoval jsem mohutné přípravy na zítřejí trénink. Vidím známá evropská jména z Warm Upu a také české borce. Jména všech startujících naleznete na My RCM , kde bude k dispozici report s výsledky a online přenos dané jízdy.

Na redaktorském stanovišti přijemných 25 stupňů, vyjdete ven a do obličeje vás udeří teplota atakující hranici 34 stupňů. Potvrzují se slova Francise Billy - urputné vedro...

Na světelné tabuly se mění výsledky v jízdě. Více jak na tribuně jsou jezdci a mechanici v depu. Co tam vše mají na práci není nutné popisovat, protože to bude zřejmé z foto a video. Jsme na úplném začátku závodu a už tolik práce. Nedovedu si zatím představit, co čeká jezdce v sobotu a posléze v neděli, což je finálový den.

Jdu zjistit nyní program na nejbilžší dny.

Program bude vypadat následovně:

Pátek 16.7.2010 - po celý den budou probíhat volné měřené tréninky jezdců. Start jízd bude od 9 hodin a do oběda 13:00 budou tyto jízdy končit. Po obědě se startují první dvě kola měřených tréninků, které si již budou započítavat pro postavení na finálové jízdy. Tyto jízdy skončí v 17:00.

Přesně v 17:00 proběhne zahajovací ceremoniál, kde budou všichni přítomni. Po této slavnostní akci začne v 18:30 večeře a následně drivers party.

Sobota 17.7.2010 - po celý den opět od 9:00 budou probíhat kvalifikační jízdy a půjde do tuhého. Nejúspěšnější postupují přímo do hlavního finále. Zbytek bude muset projít dalším kolem půl finále atd. Přesný rozpis bude upřesněn.

Neděle 18.7.2010 - budou nás čekat finálové jízdy a slavnostní vyhlášení. Podrobný program bude opět doplněn zavčas.

A co se dělo na závěr tohoto dne ?

V českém a anglickém jazyce ukončili dnešní den Vladimír Šeliga s kolegou a nastínili společně program na pátek 16.7.2010. Proběhla informace o team manager setkání v ranních hodinách, kde si mohou manažeři týmů vyzvednout výsledky atd.

Motory utichly a v areálu se rozhostilo ticho. Manažeři jednotlivých týmů mají nyní dost času na další přípravu. Do pozdních večerních hodin budou mít nejen Cedric Prevot, Martin Lissau a nebo například Hessel Roskam spoustu práce na svých monopostech. A kdo dnes byl prozatím nejlepší ? Kdo podal nejlepší výkony ?

Přesné informace vám poskytne server My RCM. Já jsem se podíval na výsledkovou tabuli a mohu jmenovat jména Martin Bayer (CZ), Martin Lissau (FR), Clark Wohlert (DE), Renato Isler (CHE), Aleš Bayer (CZ), kteří dokázali najet 23 kol. Opravdu doporučuji nahlédnout na výsledkový web.

Pro dnešní den se s vámi z Bayer arény loučím a můžete se těšit na první záznamy z dnešního dne.

Pokud si chcete prohlédnout foto s hudebním doprovodem, můžete tak učinit níže...

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport