Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

MČR Large Scale Porsche Cup a TC - online

Hlavní foto

LAST UPDATE: 30.5.2010, 17:55 - záznam finále TC

Je ráno 30.5.2010 a já jedu ráno směr Slavkov u Brna. Včera se zde jel závod MČR Large Scale v kategoriích EKO a Formule 1. Dnes se pokračuje kategoriemi Porsche Cup a Touring Car. Počasí nic moc. Po cestě pršelo. Ale na dráze jižbez deště. Ovšem předpověď na den nic moc. A tak se budu osobně připravovat na závod v dešti.

Ihned po ránu jsem musel dát dohromady model. Diferenciál byl kompletně rozebrán, vyčištěn a promazán. A tak o práci nebylo nouze. Ale v modelu stále řeším drobnou záhadu - a to občasné drhnutí v oblasti pastorků. Nečistota tam však není a tak je mi to prozatím záhadou.

Dráha samozřejmě vlhká a v 9:15 vyrazil na dráhu Ivo Day se svým Porsche. Ostatní zatím vyčkávají. I já, jak oživým baterie v modelu, půjdu vyzkoušet mokré pneu. Kolega Honza Matyáš poněkud zaspal, ale už je na cestě. I on bude řešit, jaké obutí na dráhu zvolit.

Ostatní piloti pomalu vycházejí ze svývh karavanů a první cesta vede do bufetu na snídani. Martin Pater chystá model Touring na Warm Up před Mistrovtvím Evropy na příští týden. Není sám. Půjde o velkou akci a není potřeba nic zanedbat. Jirka Tlustý montuje na své Porsche nové karbonové zadní křídlo. Takže zatím v depech příprava na dnešní závod.

Krátká rozprava a start Porsche kvalifikace byl přesně v 10:20. 6 modelů vyrazilo na dráhu, která byla půl na půl. Suchá a vlhká. A tak nikdo nevěděl pořádně, co dát za obutí. Já zvolil všechna kola C a měl jsem co dělat, abych udržel auto na trati.

Porsche kvalifikace 1: zde se doklouzal na prvním místě René Pšurný. Dušan Bayer nenastoupil. Všichni borci jeli velmi opatrně a stejně se při malém přidání přetočili. A tak René Pšurný jako jediný najel 15 okruhů. Druhý Jirka Tlustý, který nebyl s jízdou spokojen. Ivo Day klouzal jako třetí. Igor Vlahovič čtvrtý a chvíli stál u krajnice. Pro Igora byl tento povrch tratě premiérou.

Touring Car kvalifikace 1: i zde nenastoupili všichni piloti. Ale mají teoreticky další dvě jízdy nato, aby se zapsali do finále. Kvalifikace dopadla nejlépe pro Vladimíra Plha, který vyhrál. František Stadler na místě druhém. Ostatní to vzdali po odjetí cca 4 kol. Ale ten povrch je dnes opravdu zrádný. Mokrý závod není vyhlášen - prozatím. A tak mnozí raději ukočili jízdu dříve. A to byli Aleš Bayer, Martin Marek, Martin Bayer, Erik Margony...

Osobní zkušenost je taková, že jsem na tomto povrchu ještě opravdu nejel. A tak sebemenší přidání plynu více než je zdrávo a už se motáte. Navíc opět sprchlo a tak jízdní podmínky zůstávají stejné.

Porsche kvalifikace 2: na jízdu nastoupil i Dušan Bayer a nejlépe se vypořádal s osychajicím povrchem. Najel 21 kol a zatím má nejlepší výsledek. Jirka Tlustý na místě druhém a za ním pak Igor Vlahovič. Oba nájezd 20 kol. Se ztrátou kola potom Ivo Day, René Pšurný, Tomáš Mikulec a Marian Sedlák.

Touring Car kvalifikace 2: všichni borci vyjeli na dráhu. Dráha už byla skoro suchá a tak modely začaly konečně sedět. Martin Bayer vyhrál tuto kvalifikaci s nájezdem 22. kol před Tomášem Markem (taktéž 22 kol). Třetí Martin Pater, který ráno zvažoval, zda do závodu nastoupí. Do jízdy nenastoupili Erik Margony a Martin Marek. Aleš Bayer ukončil tuto kvalifikaci v kole 9.

Následuje 20 minut přestávka a jdeme na třetí kolo kvalifikací.

Během třetí kvalifikace jsem dělal opravu auta a to hned po nájezdu 21 kol. Pomáhal mi Filip Uher a moc mu děkuji. Přijel se podívat na tento závod. Takže výsledky si můžete prohlédnout na serveru My RCM online.

Finále Porsche: start byl lehce po 13:00 hodině. Ale brzy po startu začalo pršet a závod byl přerušen. Nyní se čeká na rozhodnutí ředitele závodu, jak dále. Všichni piloti přezuli na mokré pneumatiky...

Finále Porsche - druhý pokus: tak nakonec se vyhlásil mokrý závod a bylo potřeba mokrého obutí. Já zvolil na předek tvrdost C a to byla chyba. Měl jsem dát tvrdší směs, protože na vodě to velmi drží stopu. No a potom je tu druhá věc - jemný prst na plynu. Stačí přidat více a jste v hodinách. A tak jsem se propadl na 5 pozici a tu udržel až do konce. Tomáš Mikulec to zvládl mnohem lépe a skončil čtvrtý. Což je pro tohoto jezdce velký úspěch. Po startu odstoupil René Pšurný. A na šesté pozici klouzal Marian Sedlák. No a kdo že to zajel nejlépe ? Dnes to byl Dušan Bayer, který nedal soupeřům šanci. O druhou a třetí příčku byl souboj mezi Ivo Dayem a Jirkou Tlustým. I oni byli občas v hodinách. Nakonec úspěšnější Jirka Tlustý.

Finále TC: start bez zahřívacího kola. Do čela se dostal Aleš Bayer a dojel si pro první místo. Martin Bayer často ve smyku. Dojel si pro druhou pozici a nakonec záznamu uvidíte, jak potrápil svůj stroj. Třetí doklouzal Vladimír Plh, který také dosti často potřeboval pomoc nasazovače. František Stadler také dokončil závod a to na 4 bodované pozici. Josef Kolařík skončil v kole 18. Ostatní na finále nenastoupili. Favorité Martin Pater, Tomáš Marek či Erik Margony - zůstali v depu. Já celé finále točil a fotil. Takže se máte na co těšit, až to zpracuji. To vypoví vše a není potřeba dalšího komentáře. Tak jak uvidíte záznam a styl jízdy - tak to bylo i v Porsche.

Je 15:30 a opět začíná pršet. Jak proběhne vyhlášení, to je zatím záhada. Začíná pršet čím dál více. Nakonec se bude vyhlašovat pod střechou. Bude jistě foto i z této části závodu.

Zpomalené záběry ze závodu oproti reálu...

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport