Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

MČR Large Scale Porsche Cup a TC - online

Hlavní foto

LAST UPDATE: 25.4.2010, 19:55- full záznam ke stažení

A je to tady vážení přátelé. První závod Porsche Cupu a MČR Touring Car na asfaltové trati ve Slavkově u Brna. Již v sobotu se jelo MČR EKO a Formule 1 a výsledky najdete na www.arcslavkov.cz. Ale dnes je na pořadu již zmíněné Porsche a EKO.

Depo tuto sezónu budu sdílet s mým novým kolegou Honzou Matyášem, který jako další rozšířil řady startovního pole Porsche Cupu. Honza si kompletně polepil moji bývalou karoserii Porsche a je naprosto dokonalá. Navíc když k tomu přičtu to, že mi Honza vyřezal okna pro chlazení, vypadá to na úspěšnou sezónu 2010.

Mezi tím naši práci (teda spíše Honzovu) komentovali Jirka Tlustý a další jezdci. Ano, jsem lajdák a některé věci jsem jaksi neudělal. Ale na to prostě není čas. A nejsem ani tak šikovný...

Po ránu tedy v depech jen zvuk elektrických zařízení. Motory mohou startovat až v 9:00.

Rozprava je naplánována na 9:45. Potom bude začátek kvalifikace a to jak Porsche, tak i TC. Honza musí ještě vyměnit servo, protože mu analogový HITEC nefunguje jak má. Ale zde je podpora ohledně náhradních dílů dobrá. A tak Honza bude moci na závod nastoupit.

Modely po 9. hodině vyrazily na trať k volnému tréninku. A to dohromady. Porsche vozy a i ty z kategorie Touring Car. Ihned jsem pořídil první video záběry. A budou stát za to. A co pak finále. To bude podívání.

Rozprava byla zajímavá a probíhala v uvolněném duchu. Zde se diskutovalo o technických věcech a také o volbě a povolení obutí. PMT nebo GRP ? Dnes je to volné a příště by měly být povoleny pouze GRP.

Na kvalifikace čtyři skupiny. Dvě Porsche a dvě TC. Finále však již bude společné. A finále mají jisté všichni. A tak odpadá počáteční stres, zda se do A finále kvalifikuji.

U rozpravy byly natočeny všechny modely v detailu, ale i na fotce je níže máte. Tak se zatím kochejte novými stroji a já se jdu připravovat na první kvalifikaci.

Kvalifikace 1

Porsche Cup - 10 modelů ve dvou skupinách. Čtyři piloti najeli 21 kol a to Jirka Tlustý, Dušan Bayer, Ivo Day a Igor Vlahovič. ostatní zatím méně, ale i Honza obkroužil pár kol v první jízdě dne. Jirka zatím best lap. Nováček Tomáš Mikulec najel kol 15 a s Honzou Matyášem startují poprvé.

TC - také dvě skupiny. Bayer Martin a Aleš nyní nájezd 23 kolo a vedou. Dále pak Michael Weiser, Martin Pater, Tomáš Marek a další a to ve 22. kolech. Velmi vyrovnané. Minimálně nehod a výletů mimo trať.

Kolem dráhy plno diváků, které zajisté přilákal zvuk motorů. Jdeme na druhé kolo kvalifikací. Máme se na co těšit.

Kvalifikace 2

Porsche Cup - Igor Vlahovič ztratil matičku ze zadního kola musel přerušit jízdu. Jirka Tlustý bude dnes asi k nedostižení. Pořád zrychluje. Ale i Dušan Bayer řešil problém s vozem, protože zpomalil. Jízdu dojel v druhé skupině Tomáš Dospíšil. V té první dobře Honza Matyáš s nájezdem 19. kol. Bohužel Tomáš Mikulec musel skončit. Ivo Day tentokráte najel pouze 20 kol. Ale 21 už má a tak postavení na A finále má.

TC - Martin Marek si vylepšil nájezd na kolo. I Josef Kolařík po první nevydařené jízdě zlepšení. Martin Bayer s Alešem Bayerem v čele. Stále se snaží oba najet best lap z minulé sezóny. Martin Pater by chtěl větší točivost, ale na druhé straně je jeho model klidný. Něco za něco. Tomáš Marek na jízdu skupiny 2 nenastoupil. I Michael Weiser skončil dříve a to po odjetí 5ti okruhů.

Následuje 6 minut přestávka a jdeme pomalu na rundu třetí. Zde mají borci poslední šanci si vylepšit celkový nájezd a posunout se na finále více vpřed.

Kvalifikace 3

Porsche Cup - Ivo Day si zajistil třetí jízdou 3. pozici na velké finále. Jako první bude startovat Jirka Tlustý a druhý pak Dušan Bayer. Igor Vlahovič čtvrtá pozice. Na pátém místě bude stát Tomáš Dospíšil a bude na Igora velmi tlačit. 6. místo Jan Macejík a dále potom René Pšurný, Jan Matyáš, Tomáš Mikulec a Marian Sedlák. Finále startuje ve 14 hodin.

TC - zde získal TQ Aleš Bayer. A potom je následující pořadí: Martin Pater, Martin Bayer, Michael Weiser, Tomáš Marek, Martin Marek, Erik Margony, Josef Kolařík, David Mrkos a Dušan Bayer. I zde bude finále, které přijde na řadu po finále Porsche, opět velmi napínavé. 30 minut jízdy bez možnosti tankování... A chyba opět znamená ztrátu.

POZOR !!! Startujeme přesně ve 14:00.

Finále Porsche

Poslední dotankování před startem, utažení kol a jedno zahřívací kolo. Pak ostrý start. Ve vedení Jirka Tlustý a je stíhán Dušanem Bayerem. Třetí Ivo Day. Igor Vlahovič na startu mírně zaspal a propadl se na 6. pozici. Ale vyhnul se kolizím. Jirka Tlustý ve vedení a získával náskok. Po kontaktu s Dušanem Bayerem se posunul na druhé místo. Mezi tím Igor postupně klidnou jízdou předjel své soupeře až se dostal za Ivo Daye. Ten chvíli vzdoroval a pak to vypadalo, že Igora i pustil. To už ale Jirka Tlustý odstoupil pro poruchu modelu a Dušan se ujal vedení. Ale i jeho začaly zlobit pneumatiky na cílové rovince a Igor jej dojel. Měli spolu o kontakt, ale Igor počkal. Ale poté zaslechl ať jede a to přímo od Dušana. A tak se Igor ujal vedení a dojel v pohodě stylem elektro do cíle s nájezdem 61. kol. Dušan Bayer udržel druhou příčku (61 kol). Naprosto nenápadně zajel Ivo Day, který skončil třetí. A naprosté překvapení dne je úspěch Honzy Matyáše, který skončil sice čtvrtý, ale první závod, málo tréninku a takový výsledek. Honza byl po jízdě přímo nadšen a vše bylo zaznamenáno. Několik jezdců nedokončilo jízdu. Tomáš Dospíšil měl také problémy s gripem. Tomáš Mikulec jel také poprvé velké finále a dojel na pozici číslo 9. Ale jel velmi ohleduplně. Best lap zajel Igor Vlahovič (28.303). U Igora se opakoval úspěch z minulého roku taktéž z prvního závodu - tam také vyhrál první závod sezóny. Jirka Lukáš dokumentoval finále Porsche a díky za to. Máte se nač těšit.

Finále Touring car

Čistý start a na čele Aleš Bayer, Martin Pater, Martin Bayer. Ale i rakouský závodník Michael Weiser promlouval v jízdě do pořadí a byl i první. Ale poté došlo ke kolizím na prvních místech a místa se pořád měnila. A i jezdci museli občas nachvíli do depa a to je také odsunulo více vzad. Josef Kolařík 2x také musel využít práci mechanika. Aleš Bayer na prvním místě cca 3 minuty před koncem. Na druhé pozici Martin Pater a třetí Tomáš Marek. Všichni v jednom kole. Erik Margony se propracoval na pozici pátou. Čtvrté místo Martin Bayer. Těsné sekundové rozestupy mezi Martinem Paterem a Alešem Bayerem. Já tuto jízdu natáčel a po očku sledoval vývoj. Vyhrál nakonec Aleš Bayer před Martinem Paterem a Martinem Markem.

Blíží se vyhlášení vítězů. I z toho bude záznam. Please wait...

Vyhlášení je úspěšně za námi. Stupně vítězů máte na foto a doma se pro vás připraví jednak krátké záznamy na youtube a také celý záznam bude ke stažení bez zkrácení. To vše ve večeních hodinách.

Poznámka redaktora pod čarou:

První závod MČR Large Scale proběhl dle mého názoru v poklidu a přátelské atmosféře. Nováčci v kategorii Porsche vypadali spokojeně a investice do modelu rozhodně nelitují. Porsche kategorie je opravdu dostupná široké veřejnosti. Záleží na tom, jak k celé věci přistupujete. Dle mého názoru třeba není nutné nové obutí na závod, poněvadž já jsem jel obutí GRP použité - to z minulé sezóny. Stačilo mi, aby na zadní nápravě byl vzorek o stejné výšce. Potom mi byl poladěn motor, aby mi šel více odspodu a to mi pomohlo k rychlejšímu dosažení topspeed. Ale pozor - musel jsem se dost krotit na plynu, abych model nepřetočil na výjezdu. Ale cit dělá opravdu hodně.

Zázemí v pohodě, servis kvalitní. Občerstvení, toalety a možnost wifi připojení za nízký poplatek. To je jen krátký výčet služeb. Jedině by chtělo více atmosféry při vyhlašování výsledků a tomuto prvnímu závodu asi nelze nic vyčíst. Toto pozitivní vnímání není ovlivněno dobrým výsledkem. Je to názor na průběh závodu jako celku. Myslím si, že mi to potvrdí i ostatní účastníci.

Pravidla pro Porsche Cup a co v jízdě připomenu v kostce na závěr: všichni mají auto v základu a lze měnit některé části, které nemají vliv na výkon vozu. Od promotéra dostanete pružiny zdarma. Můžete koupit buď auto s karoserií a bez elektroniky zvláště, nebo celý RTR set se soupravou 2,4. Co musíte vyměnit na modelu je sání, zmíněné pružiny a upravit si přední držák karoserie a dát pěnový nárazník.

Jedou se 3 kvalifikace po 10 minutách. Zde ladíte stroj a snažíte se zajet nejlepší výsledek pro postavení na startu. Zde můžete a nemusíte mít nasazovače a mechanika zároveň. Ve finále si musíte zajistit kolegu, co vás hlídá a případně nasadí či model znova nastartuje. Nesmí se startovat na trati, ale v depu. Nasazuje se v místě, kde jste vypadli. Nesmí nasazovat divák. Pokud se tak stane, musí pilot počkat na dotknutí se mechanika karoserie. Jezdíte v klidu, pouštíte jezdce o kolo. Vše je hlídáno a penalizováno. I opravy se provádí v depu a nikoliv na trati.

Všem jedou modely v podstatě stejně a je to jen o řidičském umění a citu na volantu. Uvidíme se na dalším závodě. Tento názor je můj osobní a snad jsem měl ve všem pravdu.

Záznam ke stažení v celé délce máte ke stažení ZDE.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


08.03.2019 - Do kalendáře závodů byly přidány letní termíny HIT
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport