Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

MČR Large Scale Porsche Cup a TC - online

Hlavní foto

LAST UPDATE: 25.4.2010, 19:55- full záznam ke stažení

A je to tady vážení přátelé. První závod Porsche Cupu a MČR Touring Car na asfaltové trati ve Slavkově u Brna. Již v sobotu se jelo MČR EKO a Formule 1 a výsledky najdete na www.arcslavkov.cz. Ale dnes je na pořadu již zmíněné Porsche a EKO.

Depo tuto sezónu budu sdílet s mým novým kolegou Honzou Matyášem, který jako další rozšířil řady startovního pole Porsche Cupu. Honza si kompletně polepil moji bývalou karoserii Porsche a je naprosto dokonalá. Navíc když k tomu přičtu to, že mi Honza vyřezal okna pro chlazení, vypadá to na úspěšnou sezónu 2010.

Mezi tím naši práci (teda spíše Honzovu) komentovali Jirka Tlustý a další jezdci. Ano, jsem lajdák a některé věci jsem jaksi neudělal. Ale na to prostě není čas. A nejsem ani tak šikovný...

Po ránu tedy v depech jen zvuk elektrických zařízení. Motory mohou startovat až v 9:00.

Rozprava je naplánována na 9:45. Potom bude začátek kvalifikace a to jak Porsche, tak i TC. Honza musí ještě vyměnit servo, protože mu analogový HITEC nefunguje jak má. Ale zde je podpora ohledně náhradních dílů dobrá. A tak Honza bude moci na závod nastoupit.

Modely po 9. hodině vyrazily na trať k volnému tréninku. A to dohromady. Porsche vozy a i ty z kategorie Touring Car. Ihned jsem pořídil první video záběry. A budou stát za to. A co pak finále. To bude podívání.

Rozprava byla zajímavá a probíhala v uvolněném duchu. Zde se diskutovalo o technických věcech a také o volbě a povolení obutí. PMT nebo GRP ? Dnes je to volné a příště by měly být povoleny pouze GRP.

Na kvalifikace čtyři skupiny. Dvě Porsche a dvě TC. Finále však již bude společné. A finále mají jisté všichni. A tak odpadá počáteční stres, zda se do A finále kvalifikuji.

U rozpravy byly natočeny všechny modely v detailu, ale i na fotce je níže máte. Tak se zatím kochejte novými stroji a já se jdu připravovat na první kvalifikaci.

Kvalifikace 1

Porsche Cup - 10 modelů ve dvou skupinách. Čtyři piloti najeli 21 kol a to Jirka Tlustý, Dušan Bayer, Ivo Day a Igor Vlahovič. ostatní zatím méně, ale i Honza obkroužil pár kol v první jízdě dne. Jirka zatím best lap. Nováček Tomáš Mikulec najel kol 15 a s Honzou Matyášem startují poprvé.

TC - také dvě skupiny. Bayer Martin a Aleš nyní nájezd 23 kolo a vedou. Dále pak Michael Weiser, Martin Pater, Tomáš Marek a další a to ve 22. kolech. Velmi vyrovnané. Minimálně nehod a výletů mimo trať.

Kolem dráhy plno diváků, které zajisté přilákal zvuk motorů. Jdeme na druhé kolo kvalifikací. Máme se na co těšit.

Kvalifikace 2

Porsche Cup - Igor Vlahovič ztratil matičku ze zadního kola musel přerušit jízdu. Jirka Tlustý bude dnes asi k nedostižení. Pořád zrychluje. Ale i Dušan Bayer řešil problém s vozem, protože zpomalil. Jízdu dojel v druhé skupině Tomáš Dospíšil. V té první dobře Honza Matyáš s nájezdem 19. kol. Bohužel Tomáš Mikulec musel skončit. Ivo Day tentokráte najel pouze 20 kol. Ale 21 už má a tak postavení na A finále má.

TC - Martin Marek si vylepšil nájezd na kolo. I Josef Kolařík po první nevydařené jízdě zlepšení. Martin Bayer s Alešem Bayerem v čele. Stále se snaží oba najet best lap z minulé sezóny. Martin Pater by chtěl větší točivost, ale na druhé straně je jeho model klidný. Něco za něco. Tomáš Marek na jízdu skupiny 2 nenastoupil. I Michael Weiser skončil dříve a to po odjetí 5ti okruhů.

Následuje 6 minut přestávka a jdeme pomalu na rundu třetí. Zde mají borci poslední šanci si vylepšit celkový nájezd a posunout se na finále více vpřed.

Kvalifikace 3

Porsche Cup - Ivo Day si zajistil třetí jízdou 3. pozici na velké finále. Jako první bude startovat Jirka Tlustý a druhý pak Dušan Bayer. Igor Vlahovič čtvrtá pozice. Na pátém místě bude stát Tomáš Dospíšil a bude na Igora velmi tlačit. 6. místo Jan Macejík a dále potom René Pšurný, Jan Matyáš, Tomáš Mikulec a Marian Sedlák. Finále startuje ve 14 hodin.

TC - zde získal TQ Aleš Bayer. A potom je následující pořadí: Martin Pater, Martin Bayer, Michael Weiser, Tomáš Marek, Martin Marek, Erik Margony, Josef Kolařík, David Mrkos a Dušan Bayer. I zde bude finále, které přijde na řadu po finále Porsche, opět velmi napínavé. 30 minut jízdy bez možnosti tankování... A chyba opět znamená ztrátu.

POZOR !!! Startujeme přesně ve 14:00.

Finále Porsche

Poslední dotankování před startem, utažení kol a jedno zahřívací kolo. Pak ostrý start. Ve vedení Jirka Tlustý a je stíhán Dušanem Bayerem. Třetí Ivo Day. Igor Vlahovič na startu mírně zaspal a propadl se na 6. pozici. Ale vyhnul se kolizím. Jirka Tlustý ve vedení a získával náskok. Po kontaktu s Dušanem Bayerem se posunul na druhé místo. Mezi tím Igor postupně klidnou jízdou předjel své soupeře až se dostal za Ivo Daye. Ten chvíli vzdoroval a pak to vypadalo, že Igora i pustil. To už ale Jirka Tlustý odstoupil pro poruchu modelu a Dušan se ujal vedení. Ale i jeho začaly zlobit pneumatiky na cílové rovince a Igor jej dojel. Měli spolu o kontakt, ale Igor počkal. Ale poté zaslechl ať jede a to přímo od Dušana. A tak se Igor ujal vedení a dojel v pohodě stylem elektro do cíle s nájezdem 61. kol. Dušan Bayer udržel druhou příčku (61 kol). Naprosto nenápadně zajel Ivo Day, který skončil třetí. A naprosté překvapení dne je úspěch Honzy Matyáše, který skončil sice čtvrtý, ale první závod, málo tréninku a takový výsledek. Honza byl po jízdě přímo nadšen a vše bylo zaznamenáno. Několik jezdců nedokončilo jízdu. Tomáš Dospíšil měl také problémy s gripem. Tomáš Mikulec jel také poprvé velké finále a dojel na pozici číslo 9. Ale jel velmi ohleduplně. Best lap zajel Igor Vlahovič (28.303). U Igora se opakoval úspěch z minulého roku taktéž z prvního závodu - tam také vyhrál první závod sezóny. Jirka Lukáš dokumentoval finále Porsche a díky za to. Máte se nač těšit.

Finále Touring car

Čistý start a na čele Aleš Bayer, Martin Pater, Martin Bayer. Ale i rakouský závodník Michael Weiser promlouval v jízdě do pořadí a byl i první. Ale poté došlo ke kolizím na prvních místech a místa se pořád měnila. A i jezdci museli občas nachvíli do depa a to je také odsunulo více vzad. Josef Kolařík 2x také musel využít práci mechanika. Aleš Bayer na prvním místě cca 3 minuty před koncem. Na druhé pozici Martin Pater a třetí Tomáš Marek. Všichni v jednom kole. Erik Margony se propracoval na pozici pátou. Čtvrté místo Martin Bayer. Těsné sekundové rozestupy mezi Martinem Paterem a Alešem Bayerem. Já tuto jízdu natáčel a po očku sledoval vývoj. Vyhrál nakonec Aleš Bayer před Martinem Paterem a Martinem Markem.

Blíží se vyhlášení vítězů. I z toho bude záznam. Please wait...

Vyhlášení je úspěšně za námi. Stupně vítězů máte na foto a doma se pro vás připraví jednak krátké záznamy na youtube a také celý záznam bude ke stažení bez zkrácení. To vše ve večeních hodinách.

Poznámka redaktora pod čarou:

První závod MČR Large Scale proběhl dle mého názoru v poklidu a přátelské atmosféře. Nováčci v kategorii Porsche vypadali spokojeně a investice do modelu rozhodně nelitují. Porsche kategorie je opravdu dostupná široké veřejnosti. Záleží na tom, jak k celé věci přistupujete. Dle mého názoru třeba není nutné nové obutí na závod, poněvadž já jsem jel obutí GRP použité - to z minulé sezóny. Stačilo mi, aby na zadní nápravě byl vzorek o stejné výšce. Potom mi byl poladěn motor, aby mi šel více odspodu a to mi pomohlo k rychlejšímu dosažení topspeed. Ale pozor - musel jsem se dost krotit na plynu, abych model nepřetočil na výjezdu. Ale cit dělá opravdu hodně.

Zázemí v pohodě, servis kvalitní. Občerstvení, toalety a možnost wifi připojení za nízký poplatek. To je jen krátký výčet služeb. Jedině by chtělo více atmosféry při vyhlašování výsledků a tomuto prvnímu závodu asi nelze nic vyčíst. Toto pozitivní vnímání není ovlivněno dobrým výsledkem. Je to názor na průběh závodu jako celku. Myslím si, že mi to potvrdí i ostatní účastníci.

Pravidla pro Porsche Cup a co v jízdě připomenu v kostce na závěr: všichni mají auto v základu a lze měnit některé části, které nemají vliv na výkon vozu. Od promotéra dostanete pružiny zdarma. Můžete koupit buď auto s karoserií a bez elektroniky zvláště, nebo celý RTR set se soupravou 2,4. Co musíte vyměnit na modelu je sání, zmíněné pružiny a upravit si přední držák karoserie a dát pěnový nárazník.

Jedou se 3 kvalifikace po 10 minutách. Zde ladíte stroj a snažíte se zajet nejlepší výsledek pro postavení na startu. Zde můžete a nemusíte mít nasazovače a mechanika zároveň. Ve finále si musíte zajistit kolegu, co vás hlídá a případně nasadí či model znova nastartuje. Nesmí se startovat na trati, ale v depu. Nasazuje se v místě, kde jste vypadli. Nesmí nasazovat divák. Pokud se tak stane, musí pilot počkat na dotknutí se mechanika karoserie. Jezdíte v klidu, pouštíte jezdce o kolo. Vše je hlídáno a penalizováno. I opravy se provádí v depu a nikoliv na trati.

Všem jedou modely v podstatě stejně a je to jen o řidičském umění a citu na volantu. Uvidíme se na dalším závodě. Tento názor je můj osobní a snad jsem měl ve všem pravdu.

Záznam ke stažení v celé délce máte ke stažení ZDE.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport