Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

MČR Large Scale Slavkov u Brna - report

Hlavní foto

Je den 30.8.2009 a na slavkovské dráze se koná další závod MČR Large Scale 1/5. Včera se jela za stížených podmínek kategorie EKO, dnes se jede Touring Car (10 jezdců) a Porsche Cup, kde je přihlášeno 10 pilotů. Tato kategorie je jek je vidět na vzestupu.

Od 9:00 je dráha otevřena a je povolen volný trénink do 10:00 hodin. Nyní je presentace a pan Šeliga bude tvořit skupiny pro obě kategorie.

Na 10:00 je naplánována rozprava a začátek kvalifikačních jízd.

Časový harmonogram závodu:

Porsche Cup: kvalifikace skupiny 1: 10:15, 11:30, 13:00. Kvalifikace 2. skupiny: 10:30, 11:45, 13:15

Touring Car: kvalifikace skupiny 1: 10:45, 12:00, 13:30. Kvalifikace skupiny 2: 11:00, 12:15, 13:45

Finálové jízdy budou po cca 14. hodině.

Rozdělení do skupin a složení pilotů:

Porsche Cup skupina 1: René Pšurný, Martin Sedlák, Ivo Day, Jan Macejík, Adrian Uhrík.

Porsche Cup skupina 2: Igor Vlahovič, Dušan Bayer, Tomáš Dospíšil, Jiří Tlustý, Radim Šenk

TC skupina 1: Iva Day, Erik Margony, Vladimír Plh, David Mrkos, Daniel Urban

TC skupina 2: Aleš Bayer, Tomáš Marek, Martin Pater, Sascha Klug, Josef Kolařík

Za chvíli startuje první skupiny kategorie Porsche...

První kvalifikace skupiny 1 Porsche: kvalifikaci vyhrává Jan Macejík s nájezdem 20 kol (10:26,281). Těsně za ním dojíždí Adrian Uhrík s nájezdem 20. kol (10:26,722). Ivo Day najíží 19 kol, René Pšurný najíždí 16 kol a má občasné problémy s modelem. Velmi brzo končí v této jízdě Marian Sedlák a to po 5. kolech jízdy.

První kvalifikace skupiny 2 Porsche: hned po startu se do čela dostává Jirka Tlustý a vede před Dušanem Bayerem. Třetí Igor Vlahovič v jednom kole. Tomáš Dospíšil na začátku jede velmi svižně, ale potom pomalu ztrácí kondici. Radim Šenk také končí dříve než má a to v 6. kole. První tři borci najíždí 21 kol. Igor ztrácí na vedoucího jezdce cca 12 sekund.

První kvalifikace skupiny 1 TC: jízdu dokončuje s nájezdem 20. kol Vladimír Plh. Druhý dojíždí Erik Margony (19 kol). Dále pak Daniel Urban (5 kol), David Mrkos (4 kola) a Ivo Day nenastupuje.

První kvalifikace skupiny 2 TC: do vedení se dostávají Martin Pater a Aleš Bayer a jedou v jednom kole. Aleš chybuje a dostává se na druhou pozici za Martina Patera. Nakonec Martin Pater dojíždí první s nájezdem 23. kol před druhým Alešem (22 kol). Tomáš Marek má ztrátu na vedoucího jezdce a najíždí 21. kol. Dále pak pořadí Josef Kolařík a pole uzavírá Sascha Klug, který končí v 11. kole kvalifikace.

Druhé kolo kvalifikací:

Druhá kvalifikace skupiny 1 Porsche: Jan Macejík a Adrian Uhrík opět nájezd 20 kol. Nájezd 19 kol má Ivo Day. René Pšurný najíždí v této jízdě 16 kol. Jízdu předčasně končí Marian Sedlák a to v 5. kole.

Druhá kvalifikace skupiny 2 Porsche: zde dochází ke změnám v průběhu jízdy. Dušan Bayer ihned od začátku soupeří s Jirkou Tlustým. Igor Vlahovič krouží kolo za kolem sice pomaleji, ale jízdu vyhrává s nájezdem 21. kol (10:07,836). Druhý nakonec Dušan Bayer (21 kol, 10:15,066) a taktéž s nájezdem 21. kol (10:20,182) Jirka Tlustý. Tomáš Dospíšil končí čtvrtý s nájezdem 20. kol. Radim Šenk opět odstupuje po najetí 5. kol. Igor Vlahovič nyní získává TQ na finále.

Druhá kvalifikace skupiny 1 TC: tuto kvalifikaci najíždí Vladimír Plh 21 kol (10:12,098). 20 kol najíždí Ivo Day společně s Danielem Urbanem. 19 kol potom Erik Margony. David Mrkos pořád něco upravuje v depu a za práci najíždí 17 kol. Málo kol za hodně práce...

Druhá kvalifikace skupiny 2 TC: Aleš Bayer nyní najíždí 23 kol. Druhý končí Sascha Klug (20 kol). Martin Pater ladí svůj model a po 5. kole zajíždí do depa. Na dalších místech se toho nyní příliš nemění.

Následuje 30. minutová přestávka na oběd a potom se zahajuje poslední runda kvalifikací. Igor Vlahovič bude ještě nastavovat brzdu na svém modelu. Ale i ostatní budou mít snahu ještě vylepšit svůj nájezd.

Třetí kvalifikace skupiny 1 Porsche: poslední kvalifikace dobře dopadá pro Adriana Uhrika, který tuto jízdu vyhrává s nájezdem 20 kol. Po 19. kolech najíždí Marian Sedlák, René Pšurný. 16 kol potom Jan Macejík. Poslední končí Ivo Day.

Třetí kvalifikace skupiny 2 Porsche: tuto jízdu vyhrává Jirka Tlustý, ale TQ Igora nepokořil. Druhý končí Dušan Bayer a třetí Igor Vlahovič. Všichni nájezd 21 kol. Tomáš Dospíšil a Radim Šenk najíždí kol 20.

Konečné pořadí na finále Porsche Cup: Igor Vlahovič, Jirka Tlustý, Dušan Bayer, Tomáš Dospíšil, Jan Macejík, Adrian Uhrík, Radim Šenk, Ivo Day, Marian Sedlák a pole uzavírá René Pšurný.

Třetí kvalifikace skupiny 1 TQ: zde jízdu po nastavení modelu vyhrává Vladimír Plh s nájezdem 21 kol. Druhý Daniel Urban druhý a nájezd 20 kol. Třetí Erik Margony (2 kola). Další jezdci nenastoupili.

Třetí kvalifikace skupiny 2 TQ: Martin Pater najíždí 23 kol, ale TQ Aleše nepokořil. Na tuto jízdu ještě nastoupili Josef Kolařík, Sascha Klug. Aleš Bayer i Tomáš Marek končí dříve.

Pořadí na finále Touring Car: Aleš Bayer, Martin Pater, Vladimír Plh, Tomáš Marek, Sascha Klug, Daniel Urban, Ivo Day, Josef Kolařík, Erik Margony, David Mrkos.

Finále Porsche Cup: 10 modelů na trati. TQ Igora je úspěchem. Po startu Igor v první zatáčce má širší stopu a podjíždí ho Jirka Tlustý i Dušan Bayer. Ale hned v zadní zatáčce Igor špatně volí stopu a je přetočen na střechu od dalších jezdců. Vše v rámci fair play. A tak se Igor propadá na poslední místo. Na prvních místech se řadí Jirka, Dušan a Tomáš Dospíšil. Pole se mění každou chvíli. Igor dojíždí postupně jezdce před sebou a čeká na chybu nebo možnost předjetí Adriana Uhríka, Ivo Daye a dalších. Radim Šenk má poruchu a na chvíli odstupuje ze závodu. Pak se vrací. Stejně je na tom i Jan Macejík. René Pšurný je pro Igora lehkým soupeřem. Pár kontaktů o mantinel má několik jezdců. Igor se postupně probojovává do popředí a v půlce limitu je 5tý a ztrácí na Tomáše Dospíšila cca 15 sekund. A stahuje ho. Na zadních pozicích mezi sebou bojují René Pšurný, Marian Sedlák a Ivo Day. Na první pozici jede Jirka, který si několikrát vyměňuje pozici s Dušanem Bayerem. Nakonec se dostává do čela a udržuje si náskok. Tomáš pak chybuje do trávy a to těsně po kontaktu s Radimem Šenkem. Igor se dostává na 3. pozici a pomalu nabírá náskok před Tomášem. V posledních minutách má igor několik kontaktů s jezdci o kolo zpět, ale na pořadí to již nic nemění. První Jirka Tlustý, druhý Dušan Bayer a třetí dnes Igor Vlahovič, který se zde objevil po stíhací jízdě z poslední pozice. Čtrvtý Tomáš Dospíšil. Krásné finále, které bylo napínavé až do konce. Všechny modely dokončují závod na 30 minut. Osobní názor: další zkušenost v závodě ve velkém počtu modelů a je to zcela jiný závod, než závodit ve 4. jezdcích.

Finále Toring Car: zde také 10 modelů na roštu. Po startu závodu na prvních pozicích Aleš Bayer, Martin Pater a Tomáš Marek. Na čtvrté pozici krouží Sascha Klug. Jako první jede do depa Daniel Urban. Po kolizi s jiným jezdcem. Aleš Bayer zařazuje druhý převodový stupeň a jede kolo 26,785. Ve stejném kole je Martin Pater. S mírnou ztrátou potom Tomáš Marek. Tomáš Marek musí do depa kvůli hlučnému motoru. Je 20. minuta do konce. Aleš Bayer stojí na dráze. Mechanik běží k modelu. Musí do depa. Pořadí se mění i zde. Martin Pater je tedy na první pozici, na druhém místě Sascha Klug a na třetím místě tedy Vladimír Plh. Čtvrtá pozice je pro Erika Margonyho. David Mrkos zatím v závodě bez porblémů, ale se ztrátou. Problémy má i Josef Kolařík. V depu stále Tomáš Marek a Aleš Bayer. V pit lane je živo a mechanici mají dost práce. Takový šrumec už jsem tu nezažil dlouho. Aleš se vrací na dráhu v 15. minutě. Jeden mechanik na více modelů = nebezpečná situace. Daniel Urban také zpět a Tomáš Marek se také chystá na návrat na dráhu. Josef Kolařík opět stojí na trávě, tedy mimo stopu jezdců.

Martin Pater tedy první, druhý Sascha Klug, třetí Erik Margony. Na čtvrtém místě nyní Ivo Day. Josef Kolařík končí závod. Stejně i Aleš Bayer. TQ neznamená vítězství. Neplatí to u Porsche a také ani zde. Sascha Klug zatím jezdí na druhé pozici se ztrátou kola na vedoucího Martina Patera. Nyní začne promlouvat do finále technika a palivo. Zatím nikdo nekončí pro úbytek drahocené tekutiny. Je 5 minut do konce.

Každopádně krásný pohled na kroužící modely na trati. Martin Pater si jede pro první místo a potřebné bodíky do celkového pořadí. Držme mu palce. Tři minuty do konce finále. Opět hluk na dráze. Ivo Day z 5. pozice odstupuje. Levé přední kolo KO. Tomáš Marek opět výfuk. David Mrkos jede v pohodě a ocitá se na 5. pozici. Velká úmrtnost aut v dnešním závodě. Sascha Klug na druhé pozici a třetí minutu před koncem Erik Margony. Konec závodu: pořadí na prvních místech: Martin Pater, Sascha Klug, Eirk Margony a na čtvrté pozici Vladimír Plh.

Vyhlášení vítězů po závodě cca po 15. minutách. Všichni jezdci jdou s modelem na vyhlášení. Krásný závod plný zvratů a plný adrenalinu.

Report je u konce. Já jsem si dobře zazávodil a ještě stačil psát ONLINE. Plně vytížený, ale nadmíru spokojený. Naschle příště...

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport