Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

EFRA GP 1/5 - Slavkov u Brna 21.6.2009

Hlavní foto

Dne 21.6.2009 jsem se objevil na dráze ve Slavkově u Brna. Zvědavost mi velela nafotit a napsat něco málo o závodě modelů Large Scale 1/5 - závodu Warm Up na ME 2009.

Již v týdnu před datem 20.6.2009 se sjížděli závodníci z celé Evropy, aby si rozložili svá obytná depa v podobě karavanů a obytných dodávek. Účast nakonec byla v počtu 36. jezdců v TC (touring car) a 15. jezdců v kategorii Formule 1.

Přijel jsem na dráhu kolem 10.30 a závod už byl v plném proudu. Dostat se do depa nebyl problém. Ale musel jsem se nahlásit u pořadatelů u vstupu. Běžný divák by se do dep nedostal. Po příchodu do areálu jsem mohl vidět známé české jezdce jako bratry Markovi, Jirku Tlustého, Jirku Rybáka, bratry Bayerovi a další. Ovšem mnoho jezdců bylo ze zahraničí - HR, NL, AU, IR a z mnoha dalších zemí.

Procházel jsem depa jak po pravé, tak i po levé straně areálu a obdivoval práci mechaniků, krásné karoserie a podvozky 1/5 a to jak TC tak i F1. Nádhera. Mohl jsem i na tribunu pozdravit Tomáše Dospíšila, pana Bayera a hlavního ředitele závodu pana Šeligu. Moc jsem ho nesměl vyrušovat, protože měl spoustu práce. Nahoře jsem však musel velmi opatrně, abych nerušil piloty, kteří právě jeli jízdu kategorie TC. Koukám na laptop a ve vedení je závodník z Irska - Wyatt Cormac, na druhém místě za ním kroužil závodník z Rakouska - Burgemman Alexander a na třetí pozici jel Reuling Jeroen jun. z Holandska. Byly dvě minuty do konce 20 minutového intervalu 1/4 finále A. V této jízdě jel i reprezentant z České Republiky David Mrkos, který si udržel 9. pozici z celkového počtu 10 jezdců. A také Jirka Tlustý (6. místo) a Erik Margony (5. místo). Tak to byla ochutnávka jízdy TC 1/5. Dle slov Davida Mrkose je závod super, ale dnes se mu, narozdíl od včerejšího dne, kdy se jelo na mokru, moc nedaří.

Potom na start přišly modely Formule 1. Monoposty jako v reálu seřazené na roštech. Grigic Marko z Chorvatska jezdil na první pozici před Wohlertem Clarkem z Německa. Třetí kroužil Buska Luka také z Chorvatska. Nádherná podívaná, ze které jsem pořídil nejen fotky, ale i VIDEO. Opravdové monoposty, přesné makety strojů. Piloti v kokpitech připraveni na finálovou jízdu. Maximální soustředění pilotů na tribuně i ve voze. Nemám prostě slov...

Velmi mě potěšilo, že jsem byl osloven mnoha piloty z prvního závodu ve Slavkově a to nejen českými kolegy. Někteří se ptali, proč nejedu se svým Porsche, jiní si pochvalovali fotky z posledního závodu Large Scale ve Slavkově, které dle mého názoru, nejsou až tak profesionální. Ale člověka to potěší a hned ví, že nedělá tuto činnost nadarmo.

Neměl jsem mnoho času se zdržet a tak jsem kolem 12:00 hodiny musel odjet. Ale fotky jsem za tu krátkou chvíli pořídil, takže vám snad přiblíží atmosféru. Podrobné výsledky a konečné pořadí najdete ONLINE ZDE. Další info pak a fotky vítězů pravděpodobně na serveru ARC Slavkov .

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport