Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Vzpomínky - 1991 - začátek roku

Hlavní foto

1991 – 1

Na konci minulého roku jsem napsal plán činnosti svazu na tento rok :

„Plán činnosti RC-MCC ČSFR pro rok 1991

S ohledem na úplné začátky ve většině činností v našem svazu, určuji hlavní úkoly následovně :

- zajištění svazu po administrativní stránce

- zajištění průběhu mistrovských soutěží

- ekonomické zajištění svazu

Administrativa :

- řízení a organizace svazu

- vedení účetnictví

- zajišťování členství v EFRA

- zajišťování výjezdů repre do zahraničí

- vyškolení rozhodčích

- zpracování a vyhotovení Pravidel svazu

Zajišťování průběhů soutěží :

- zajištění průběhu M-ČSFR – PEJ

- utvoření sekce E 1:12 a uspořádání M-ČSFR

- utvoření sekce buggy 1:8 a uspořádání M-ČSFR

Ekonomické zajištění svazu :

- obhajovat a vysvětlovat naši činnost na Prezidiu STSČ – klást důraz na společenskou prospěšnost -, v případě získání stát.příspěvku, použít ho na zajištění činností svazu ve všech oblastech

- získávání sponzorů – využití závodů a akcí svazu pro propagaci

Zlín 28.12.1990, Ant.Hráček“

V lednu v novém roce přicházely dopisy z klubů i od jednotlivců. Žádali v nich převážně o zaslání přeložených Handbooků a adresářů klubů. Výjimkou byl dopis od Karla Skokana z Mostu. Poslal termínovou listinu závodů v RC buggy a RC-ES, pořádaných kluby na severu Čech. Ačkoliv jejich klub není v našem svazu registrován ( jsou registrováni u modelářů ), tak nás na tyto soutěže pozval. Nezávisle na něm psal o těchto závodech i Venca Vopat z Kadaně. Navíc navrhl, že by jeden z těchto závodů mohl být uspořádán jako M-ČSFR.

Jeden dopis přišel až z Anglie, od Mika Carra. Měl firmu se specializací na modely elektro 1:12. Dozvěděl se, že Československo bylo přijato do EFRA a chtěl by se v létě přijet podívat na některý z našich závodů v kategorii elekter. Pokud by to bylo možné, tak by se některého z těchto závodů i rád zúčastnil.

Koncem ledna jsem v krátkém dopise informoval kluby o posledních událostech. Cituji:

„Vážení přátelé, dovoluji si Vám sdělit další informace které – jak doufám – Vás budou také zajímat. Nejdůležitější je ta, že našemu svazu byla přidělena část ze státního příspěvku pro svazy v STSČ. V hlavních bodech aspoň minimálně kryje náklady na jednotlivá vydání svazu. Můžeme si proto dovolit uspořádat M-ČSFR ve všech sekcích, krýt některé výlohy reprezentantů na ME, můžeme zaplatit poplatky EFRA. V tomto roce také uskutečníme školení rozhodčích. To je ve stručnosti k tomu nejdůležitějšímu.

16.2. uspořádá RC-club Slavičín – z pověření RC-MCC – mistrovství ČSFR v kat.E 1:12. Podrobnosti se dozvíte v propozicích, které Vám dojdou max. do 8.2. Je to termín velmi krátký, ale musíme do 18.2. nahlásit jména reprezentantů na ME ve Švédsku. Chtěl bych všechny zájemce o toto mistrovství upozornit na následující skutečnosti. Počet účastníků tohoto mistrovství bude pravděpodobně omezen dle dispozic pořadatele. Zúčastnit se můžou členové i nečlenové RC-MCC. Ti, kteří nebudou mít platnou licenci našeho svazu pro rok 1991, zaplatí startovné 150,- Kčs. Na ME ale mohou postoupit pouze členové RC-MCC.

Podobné zásady budou platit i na mistrovstvích buggy 1:8 a PEJ – sekci formule 1:8. Další informace se týká klubů a ZO. Pokud vlastníte evidovaný majetek, nemovitost apod., musíte se co nejdříve zaregistrovat. Chcete-li být registrováni ve svazu RC-MCC, požádejte písemně o registraci na moji adresu. Podobně postupujte, chcete-li provádět hospodářskou činnost.

V dalším dopise Vám budu moci pravděpodobně sdělit termín a místo konání školení rozhodčích. Je na to vyčleněna dostatečná část z finančního příspěvku tak, aby toto školení mohlo být uskutečněno na patřičné úrovni.

Také se mnou navázaly kontakty zástupci klubů buggy 1:8 a tak se snad dočkáme v nejbližší době i uspořádání prvního mistrovství ČSFR v této kategorii.

Minulý týden jsem obdržel dopis od p.Carra z Vel.Británie, který nás v něm informuje o modelech E 1:12 a rád by se přijel podívat do Československa na některý z našich závodů. Dopis přečtu účastníkům M-ČSFR ve Slavičíně. To je pro tentokrát všechno.

S pozdravem A.Hráček, Zlín 27.1.1991“

Seriály soutěží v buggy a v elektrách v roce 1990

První ročník poháru RC buggy ČR - 1990

Seriál soutěží RC automobilů kategorie RC buggy 1:8 se konal poprvé díky spolupráci klubů v Mostě, Kadani a v Praze, kde se také jízdy uskutečnily. Během celé soutěže bodovalo 24 jezdců. Slavnostní vyhlášení celkových výsledků se uskutečnilo 19.října v Mostě. Vítězem se stal Václav Vopat z RC klubu Kadaň. Hodnotné ceny věnovali sponzoři celé soutěže – ČMMoS, firma Nonet Most a Camping-centrum Most.

Celkové výsledky: 1. V.Vopat Kadaň 72b., 2. J.Fiala Kadaň 58, 3. K.Vondrouš Kadaň 47, 4. J.Kadlec Praha 47, 5. V.Dittrich Most 31, 6. J.Pokorný Praha 30 bodů.

„Moravsko-slezský pohár 1990 – první ročník

V roce 1990 se konal seriál deseti soutěží RC automobilů kategorie ES, nazvaný Moravsko-slezský pohár. Seriál vznikl z iniciativy severomoravských RC automodelářských klubů, hlavním organizátorem všech soutěží byl Martin Jarošek z Hlučína. Jednotlivé soutěže organizovali kluby Ostrava-Vítkovice, Havířov, Kopřivnice a Vsetín.

Do poháru bylo přihlášeno 32 soutěžících, z toho dvě ženy – B.Jarošková a J.Kunzová. Systém hodnocení soutěží byl převzat z PEJ. Celkové pořadí bylo stanoveno podle sedmi nejlepších výsledků každého soutěžícího. Zvítězil J.Ondruš, před ing.P.Holubem a K.Kratochvílem.

K hladkému průběhu poháru přispěla přesně formulovaná pravidla a práce hlavního rozhodčího ing.Szostka. Slavnostní vyhlášení celkových výsledků prvního ročníku se uskutečnilo 10.února 1991 a vítěz z klubu Tatra Kopřivnice na něm převzal putovní pohár.

Ing.M.Kotraba“

Obrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport