Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Xray Challenge Morava 7. 3. 2009

Hlavní foto

Ještě že jsou ty závody v zimě na koberci. Deštivý den, ještě zima. Ale máme tu sobotu a další Xray Challenge Morava v Brně. A opět velká účast a navíc na tomto závodě i kategorie 1/12.

Dráhu tentokráte měl Martin Kořínek předem načrtnutou a tak stavba probíhala v jeho stylu - precizní pokládání latěk a pokliček. Koberec byl i vysán, takže po ránu modely čisté. Dráha měla dobrý tvar, jezdci si myslím, mohli být spokojeni.

Depa závodníků byla opět na stejných místech, už je to zde zvykem. Už večer před závodem se objevovaly tabulky s nápisy jmen. Každý ne svoje místo. A v jakých kategoriích se dnes soutěžilo ? Nic nového... Navíc dnes i 1/12...

Při ranní rozpravě se řešily obvyklé zvyklosti a také mimo jiné i možnosti slavnostního vyhlášení výsledků zimní sezóny. Vypadá to zatím na termín dvojzávodu v Blansku. Ale je to ještě v řešení a záleží na jezdcích samotných.

FORMULE

V rozjížďkách se ujal vedení Mirra Dolanský s nájezdem 26. kol. O kolo méně potom Martin Bábovský s Ríšou Granátem (oba 25 kol). Dále pak Lukáš Vopat, Jirka Kunz a Jirka Groch. Ale další jízdy budou následovat.

Hned v druhé jízdě Mirra opět vedl tuto jízdu a dotáhl ji do konce. Ale na druhé místo se propracoval Ríša Granát před Martinem Bábovským. Pole uzavíral Jirka Groch.

Třetí kvalifikace byla v režiji Ríši Granáta. Mirra druhý a třetí Martin Bábovský. První tři jmenovaní najížděli 25 kol stabilně.

Pořadí na finále bylo následující: Ríša Granát, Mirra Dolanský a Martin Bábovský st.

Finále: Ve finále Mirra ukázal jak mu jede jeho formule. O další pozice se rozdělili Ríša a Martin Bábovský.

STOCK

Po první jízdě se ujal vedení Roman Kořínek (28 kol). Se stejným počtem za ním Radek Flek a David Čermák. Z RC klubu Zlín na čtvrtém místě Petr Novotný.

V dalších jízdách se bojovalo o A finále, ale i o ty další. Dostat se do Ačka není ve stocku žádná snadná záležitost. Flek Radek pojel například v druhé jízdě Romana Kořínka ve skupině. Romana dokázal pokořit i David Čermák. Ale i v dalších skupinách kategorie Stock se jelo nadoraz. Krásné nájezdy a těsné mezi Matějem Kupčíkem, Martinem Bábovským st. a Radou Bryxem ve skupině. Filip Uher celkem vyrovnaně jel v další skupině. Společně s Jardou Valou a Honzou Štrofem z RC klubu Blansko. Patrik Dworschak zase soupeřil s Kupčíkem Štěpánem a Jirkou Králem. Nedá se popsat všechno do podrobna. Ale když jsem seděl před výsledky a psal tyto řádky, piloti stocku hovořili mezi sebou o postupech do finále. A bylo co poslouchat. Jak špekulovali, co a jak a ve finále potom nevěřili svým očím, kam se posouvali...

Rozdělení na finálové jízdy na prvních třech místech: D finále: Ivo Štrof, Michael Zagora, Jaroslav Kopecký. C finále: Tonda Hráček, Bronislav Vykutil, Jirka Král. B finále: Ludvík Kurečka, Patrik Dworschak, Jakub Cink. A finále: Radek Flek, David Čermák a Petr Novotný.

Finále A: první tři jezdci 29 kol. Ale z prvního místa se radoval nakonec David Čermák před Radkem Flekem a Romanem Kořínkem. Čtvrtý dnes Petr Novotný.

Finále B: tady krásně zajel Ludvíke Kurečka (který má na svém stole v depu stále neuvěřitelný pořádek).

Finále C: zde zvítězil Broňa Vykutil před Tondou Hráčkem a Jirkou Králem. Čtvrtý Štěpán Kupčík.

Finále D: i zde se bojovalo na ostří nože. Jirka Smékal zvítězil před kolegy z branže Jakubem Šimurdou a Michalem Vévodou.

MICRO

Igor trochu poladil svůj XRAY a první úvodní jízda se mu vydařila. 27 kol za 5 minut jízdy. Za ním Michal Abrahámek a Ondra Vícha. Čtvrtý po první jízdě Lukáš Diblík. Vít Parák měl technické problémy. 30 jezdců v této kategorii na tomto závodě je opět hodně vysokou účastí. Dostat se do A finále znamenalo najet minimálně 24 kol. Zatím není potřeba dělat závěry, protože je kvalifikace před námi. Ale pokud se spojí rozum s výkonem, pravděpodobně to bude znamenat pokrok a úspěch.

A jak jsem napsal, tak se stalo. Lukáš Diblík v druhém kole rozjížděk najel 27 kol. Igor ale udržel druhou pozici celkově před Michalem Abrahámkem a Ondrou Víchou. Hájek Svatopluk ml. vedl druhou skupinu před Jirkou Pavlovcem a Tomášem Vyletou. Třetí skupina byla ve znamení Ondry Vomlela, Michala Zagory a dalších jezdců.

A jak to dopadlo v Micro po rozjížďkách ? C finále: Zdeněk Pokorný, Ondra Vomlel, Martin Myšička. B finále: Milan Parák, Martin Olma, Pavel Jansa. A finále: Lukáš Diblák, Igor Vlahovič, Michal Abrahámek. Bude to velmi napínavé.

Finále A: první jízdu vyhrál Vícha Ondra před Radkem Skopalem a Michalem Abrahámkem. Igor si nedal do modelu čip a tak po pár kolech ho hlasatel Pavel Magda zpražil zprávou, že nemá předmět doličný tam, kde má být... A to byl na první pozici. Druhá jízda byla ve znamení Lukáše a jeho 27. kol. Igor dokázal zajet stejný počet kol s malou ztrátou. Poslední jízda rozhodla o všem. Lukáš potvrdil formu, ale jak řekl, zadarmo to nebylo. Díky chybě Igora (dojel až 4tý) se před něj dostali Jakub Vícha a Michal Abrahámek. Na chvíli i Víťa Parák, ale udělal chybu na stejném místě jako Igor a tak pořadí nakonec v A: Lukáš, Ondra a Michal. Čtvrtý Igor. Vít se vybral smůlu na 100%.

Finále B:Milan , Milan , Milan...vyhrál B finále. Jel Scalpel a jelo mu to dobře. Ale má cca 3 modely a už občas neví, kde co má a v jakém je to stavu. Pozor Milane, ať z toho nezblbneš :). Druhý za ním Martin Olma a třetí Danny Čáslavský. Čtvrtý hezkou jízdou Radim Mader.

Finále C:Hájek Sváťa ml. jel v tomto finále velmi dobře. Pokořil Vojtu Fleka a Ondřeje Vomlela. Na čtvrtém místě potom Zdeněk Pokorný.

OPEN

Jak ve Stocku tak i zde Roman Kořínek ukázal, že je opět ve formě. 28 kol dokázal najet za 5 minut limitu. I Radek Flek jel tuto kategorii a byl v těsném závěsu za Romanem. Třetí po první jízdě Michal Nagy. Mnozí jezdci jeli dvě kategorie a i Petr Novotný testoval svůj model a dovednosti v této super rychlé kategorii.

I zde Flek Radek dokázal pojet Romana Kořínka a Michala Nagyho. Všichni 28 kol. V druhé skupině Petr Novotný také zajel 28 kol a a finále má jisté.

V Open to vypadalo na finále takto: B finále: Rada Bryx, Patrik Dworschak, David Čermák. A finále: Roman Kořínek, Michal Nagy a Radek Flek. I zde to bude hezká podívaná. Hlavně v A finále.

Finále A: Roman Kořínek jezdí stále vyrovnaně a s klidem. Vyhrál A finále před Radkem Flekem a Michalem Naggy, který jel Tamyia TA05 v úpravě a bezsenzorový systém Tekin. Čtvrtý Slavomír Doubek.

Finále B: Radda Bryx zajel výborně v tomto finále před Patrikem Dworschakem a Petrem Novákem (ten jel OPEN myslím poprvé). Čtvrtý v B finále Matěj Bábovský.

1/12

Jansa Pavel, Igor Vlahovič, Milan Parák a Mirra Dolanský zkusili změřit svoje síly v této nastupující kategorii. Pavel ukázal, že závod Czech Masters mu prospěl a jelo mu to velmi hezky. Igor první jízdu zaspal a tak kroužil jen pro radost a nikam nespěchal. Igor jel ASSO 12R5, ostatní jeli Xray Pan Car. Milan jako jediný kroužil s podvozkem Corally.

Jansa Pavel zajel v druhé jízdě kolo pod 10 sekund jako jediný. Ostatní byli celkem vyrovnaní a byl mezi nimi minimální kolový rozdíl. Igor utrhal hrany mechových kol a bojoval s občasnou neposlušností šasi. Ale dostal pár cenných rad od Toma Kembitzkého. Uvidíme ve finále.

Pořadí na finále je následující: Pavel Jansa, Igor Vlahovič, Milan Parák a Mirra Dolanský. Nutno podotknout, že každý pilot měl jinak výkonný motor.

Finále:Všechny jízdy s přehledem vyhrál Pavel. Ale boj o místa proběhl v poslední jízdě. Igor polevil a oba rivalové -Mirra a Milan ho dojeli (tedy za Milana jen Víťa) a Igor havaroval a málem vymaloval i ostatním. Pořadí tedy Pavel, Milan a Mirra. Igor to trochu pokazil...

Vyhlášení vyýsledků s dobrými klobáskami jako minule. Poslední závod ukáže konečné pořadí v jednotlivých kategoriích. Ale nidke není 100% rozhodnuto. A tak nervy budou naplé k prasknutí a snad se pořadateli podaří zvládnout možnou hustší atmosféru. Ale zatím díky pořadateli a Pavlu Magdovi můžeme všichni společně poděkovat za plynulý a i klidný průběh závodů Xray Challenge Morava.

Na závěr, jako obvykle, pár mých zkušeností s modely. ASSO 12R5 jelo skvěle a to i přes podivné nastavení modelu po shlédnutí modelu od Toma Kembitského. Ale video bude důkazem. S motorem Vortex 6.5 to jelo krásně a bez větších komplikací. Baterie jsem jel 4200 ORION. Pastorek 24. Motor vlažný po každém dojezdu. Jen zadní mechová kola se rychle sjela. Ale grip byl super. Ale mazat se musí.

Xray M18 PRO se systémem Mongoose 8.5 jel skvěle. Být s Lukášem v jednom kole se mi už dlouho nestalo. Být i chvíli první v prvním finále (ale bez čipu) - krásný pocit. Výkon motoru 210W se dá uřídit. Převod jsem jel 44/21, kola medium široká vpředu i vzadu a vím hranici otupení předních kol. Potom je grip ultimátní i při výjezdu a jsem schopen 2WD strojům stačit. Baterie RAY Gold 1110 mAH, 33C. Po jízdě jsem do nich dostal cca 750 mAh. Program na reglu jsem jel nejdříve mod 1 a potom i 3 v nastavení akcelerace.

A to je pro denšek asi vše. Tak příště přátelé...

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport