Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky

XTC Morava 2007 - kat. MASTERS

Hlavní foto

16.6.2007 jsem měl smolný den. Ne hned od začátku, ale až později. Pokud se něco má pokazit, tak se to taky pokazí. Ale pěkně popořádku. Tentokrát jsem z Brna jel na třetí závod XTC Morava do Prostějova sám. Hned na místě jsem si přisedl k Mirovi Křížkovi a s ním potom pokecával po celý závodní den. Mimo jiné mi pomohl při kompletaci bateriového packu. Pan Kořínek mi bez problémů vyměnil vadný článek a tak po ránu bylo o zábavu postaráno. Úkol byl pack dát dohromady a ještě ho ten den vyzkoušet. A Mirra mi u toho asistoval. Tímto mu děkuji. Jen jsem vyjel jednu baterii pro kontrolu nastavení podvozku a tímto pro mne ranní trénink skončil.

Samozřejmě byla rozprava, kde jsme se nedozvěděli nic závratně nového a jen nám bylo zopakováno - jede se obráceně. Takže mnoho lidí se muselo vypořádat s ostrou vracečkou na konci rovinky. I já jsem s ní měl problémy. A jet volnoběžku namísto pevné osy... V kategorii MASTERS se sešlo celkem 16 jezdců. Přijel opět Roman Kořínek, Jirka Janoušek. Nepřijel však přihlášený Michal Němeček. A tak o prvních pozicích mohlo být rozhodnuto. Ale ani TQ neznamená první místo v závodě. I Jirka Janoušek byl smolařem dne. Kdo z nás více, to těžko posoudit. Rozjížďky byly jako vždy tři. Tedy tři pokusy na to, dostat se do vysněného A finále. Roman Kořínek, Jirka Janoušek, Petr Novotný, Marcel Dostál to měli jisté, protože najeli 25 kol. Průměr byl 24 kol a toho dosáhlo mnoho jezdců. Oba Bábovští, Zdeněk Pekař, Jiří Cigánek, Ondřej Vícha a mnoho dalších. Ale dostat se do A finále bylo otázkou setin sekundy. Mně se to rozhodně nepodařilo. A tak jsem si říkal - bylo by krásné vyhrát B finále. TQ na finále A vyhrál Jirka Janoušek. Hned za ním Roman Kořínek a jako třetí Petr Novotný. Před samotným finále byla přestávka. Zde byl prostor pro trénink. Já toho využil k upgradu svého podvozku. Abych mohl více napnout řemínek, vypiloval jsem si do předního bloku ještě jeden zářez. A povedlo se. V rozjížďkách se mi řemínek převracel a to mi právě pokazilo postup do A finále.

Finále A:
Jízda 1: deset nejlepších v čele s Jirkou Janouškem. Jak to všechno dopadne ? Na to jsem nebyl zvědav jenom já. Hned v první jízdě se dostal Jirka Janoušek do vedení a vedl s dostatečným náskokem před Romanem a Petrem. Ale pak měl kolizi s jezdcem o kolo a bylo vymalováno. Jízdu vyhrál Roman Kořínek, druhý Petr Novotný a třetí Zdeněk Pekař. Klan Bábovských si to rozdával mezi sebou a navíc se všemi ostatními. Marcel Dostál jezdící snad jako jediný v Masters stejnosměrný motor měl smůlu. Na vysněnou bednu nedosáhl. A přitom mu to jelo skvěle.

Jízda 2: opět podobný scénář jako z první jízdy. Opět Jirka Janoušek v čele a s náskokem. Ale těsně ke konci mu vypadl tlumič a opět bylo vymalováno. Opět vítězí Roman před Jiřím Cigánkem a Marcelem Dostálem. Petr Novotný až čtvrtý. O vítězi závodu bylo rozhodnuto, ale na dalších místech nikoliv.

Jízda 3: tentokráte Jirka Janoušek vítězí, ale to už mu moc nepomohlo. Petr Novotný jede vyrovnaně a ke konci závodu svlékl kompletně pneu z ráfku. A tak druhý je Roman a třetí Zdeněk Pekař. Čtvrtý dojel Martin Bábovský st. Ostatní bojovali o další místa.

Finále B:
Tady bojovali o první místo Mira Dolanský, Richard Granát, Jakub Žídek, David Hirt a Jirka Kmoníček. A jednu jízdu i já. Startoval jsem až předposlední. Za mnou byl jen David Hirt. Jízda 1: tu vyhrál díky drobným kolizím Jakub Žídek. Druhý dojel Richard Granát a třetí Mira Dolanský. Já v této jízdě zažil hezký souboj s Jirkou Kmoníčkem, který mě dokázal pokořit. Pátý jsem startoval a pátý dojel. Nic neobvyklého při tak vyrovnaném poli jezdců.

Jízda 2: říkal jsem si v duchu - ještě mohu zaútočit na přední pozici. Ale po zaznění startovního povelu jsem ujel pár metrů a model se zastavil. Nic se nedělo. A tak jsem křiknul zapnout a vypnout. Nasazovač to provedl okamžitě a model se opět dal do pohybu. Ale zase jen na chvíli. Za vracečkou opět jízda skončila. Řízení fungovalo bez potíží, ale motor nic... A tak jsem odstoupil a čekal na tribuně, co se mohlo stát. A tak ostatní bojovali a já se na to mohl alespoň koukat pozorně. Vyhrál Mira Dolanský před kolegou Ríšou. Třetí Jakub Žídek. Jirka Kmoníček měl v této jízdě trochu smůlu. Dojel až 4tý a to jen s 20ti koly.

Jízda 3: zde jsem už nefiguroval, protože mi... ale to až později. A tak potvrdil svoji jízdou Mira Dolanský své vítězství v B finále. Za ním Jakub Žídek a třetí tentokráte Jirka Kmoníček. Ten si ale stěžoval, že mu vůz moc nesedí.

Co se mě týče a jestli jste zvědaví, co se přihodilo, tak se to dozvíte nyní. Regulátor odešel do věčných lovišť. A to zřejmě postupně. Už v Brně při tréninku mi občas vynechal motor při jízdě. Ale jen neznatelně. Potom v závodě v té jízdě se zastavil úplně. A tak jsem vypnul a zapnul a najednou mi motor jel naplno i v neutrálu. A tak jsem provedl základní nastavení a zkusil jej opět zapnout. Najednou se z něh zakouřilo a kabely k baterii byly dost horké. A v depu se šířil známí to pach spálené elektroniky. Zkusil jsem po doporučení pana Kořínka jiný motor. I stejnosměrný. Nic. Jen na chvíli se motorky roztočily. Ale jen na vteřinu. Diody zmateně blikaly. Ale regulátor mi byl bez problémů vyměněn v rámci reklamace panem Kořínkem hned na místě.

Potom proběhlo vyhlášení vítězů všech kategorií a byly opět předány zajímavé ceny. I já dostal cenu útěchy za smolaře dne. Ale mohl to být klidně i Jirka Janoušek, kterému také štěstí moc nepřálo. Alespoň počasí vyšlo nádherně a nebylo až takové horko. Další závod se jede ve Svitavách na velmi zajímavé dráze. Ale tam bohužel nebudu.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -

04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -

06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.

02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách