Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

XTC Morava 2007 - kat. MASTERS

Hlavní foto

16.6.2007 jsem měl smolný den. Ne hned od začátku, ale až později. Pokud se něco má pokazit, tak se to taky pokazí. Ale pěkně popořádku. Tentokrát jsem z Brna jel na třetí závod XTC Morava do Prostějova sám. Hned na místě jsem si přisedl k Mirovi Křížkovi a s ním potom pokecával po celý závodní den. Mimo jiné mi pomohl při kompletaci bateriového packu. Pan Kořínek mi bez problémů vyměnil vadný článek a tak po ránu bylo o zábavu postaráno. Úkol byl pack dát dohromady a ještě ho ten den vyzkoušet. A Mirra mi u toho asistoval. Tímto mu děkuji. Jen jsem vyjel jednu baterii pro kontrolu nastavení podvozku a tímto pro mne ranní trénink skončil.

Samozřejmě byla rozprava, kde jsme se nedozvěděli nic závratně nového a jen nám bylo zopakováno - jede se obráceně. Takže mnoho lidí se muselo vypořádat s ostrou vracečkou na konci rovinky. I já jsem s ní měl problémy. A jet volnoběžku namísto pevné osy... V kategorii MASTERS se sešlo celkem 16 jezdců. Přijel opět Roman Kořínek, Jirka Janoušek. Nepřijel však přihlášený Michal Němeček. A tak o prvních pozicích mohlo být rozhodnuto. Ale ani TQ neznamená první místo v závodě. I Jirka Janoušek byl smolařem dne. Kdo z nás více, to těžko posoudit. Rozjížďky byly jako vždy tři. Tedy tři pokusy na to, dostat se do vysněného A finále. Roman Kořínek, Jirka Janoušek, Petr Novotný, Marcel Dostál to měli jisté, protože najeli 25 kol. Průměr byl 24 kol a toho dosáhlo mnoho jezdců. Oba Bábovští, Zdeněk Pekař, Jiří Cigánek, Ondřej Vícha a mnoho dalších. Ale dostat se do A finále bylo otázkou setin sekundy. Mně se to rozhodně nepodařilo. A tak jsem si říkal - bylo by krásné vyhrát B finále. TQ na finále A vyhrál Jirka Janoušek. Hned za ním Roman Kořínek a jako třetí Petr Novotný. Před samotným finále byla přestávka. Zde byl prostor pro trénink. Já toho využil k upgradu svého podvozku. Abych mohl více napnout řemínek, vypiloval jsem si do předního bloku ještě jeden zářez. A povedlo se. V rozjížďkách se mi řemínek převracel a to mi právě pokazilo postup do A finále.

Finále A:
Jízda 1: deset nejlepších v čele s Jirkou Janouškem. Jak to všechno dopadne ? Na to jsem nebyl zvědav jenom já. Hned v první jízdě se dostal Jirka Janoušek do vedení a vedl s dostatečným náskokem před Romanem a Petrem. Ale pak měl kolizi s jezdcem o kolo a bylo vymalováno. Jízdu vyhrál Roman Kořínek, druhý Petr Novotný a třetí Zdeněk Pekař. Klan Bábovských si to rozdával mezi sebou a navíc se všemi ostatními. Marcel Dostál jezdící snad jako jediný v Masters stejnosměrný motor měl smůlu. Na vysněnou bednu nedosáhl. A přitom mu to jelo skvěle.

Jízda 2: opět podobný scénář jako z první jízdy. Opět Jirka Janoušek v čele a s náskokem. Ale těsně ke konci mu vypadl tlumič a opět bylo vymalováno. Opět vítězí Roman před Jiřím Cigánkem a Marcelem Dostálem. Petr Novotný až čtvrtý. O vítězi závodu bylo rozhodnuto, ale na dalších místech nikoliv.

Jízda 3: tentokráte Jirka Janoušek vítězí, ale to už mu moc nepomohlo. Petr Novotný jede vyrovnaně a ke konci závodu svlékl kompletně pneu z ráfku. A tak druhý je Roman a třetí Zdeněk Pekař. Čtvrtý dojel Martin Bábovský st. Ostatní bojovali o další místa.

Finále B:
Tady bojovali o první místo Mira Dolanský, Richard Granát, Jakub Žídek, David Hirt a Jirka Kmoníček. A jednu jízdu i já. Startoval jsem až předposlední. Za mnou byl jen David Hirt. Jízda 1: tu vyhrál díky drobným kolizím Jakub Žídek. Druhý dojel Richard Granát a třetí Mira Dolanský. Já v této jízdě zažil hezký souboj s Jirkou Kmoníčkem, který mě dokázal pokořit. Pátý jsem startoval a pátý dojel. Nic neobvyklého při tak vyrovnaném poli jezdců.

Jízda 2: říkal jsem si v duchu - ještě mohu zaútočit na přední pozici. Ale po zaznění startovního povelu jsem ujel pár metrů a model se zastavil. Nic se nedělo. A tak jsem křiknul zapnout a vypnout. Nasazovač to provedl okamžitě a model se opět dal do pohybu. Ale zase jen na chvíli. Za vracečkou opět jízda skončila. Řízení fungovalo bez potíží, ale motor nic... A tak jsem odstoupil a čekal na tribuně, co se mohlo stát. A tak ostatní bojovali a já se na to mohl alespoň koukat pozorně. Vyhrál Mira Dolanský před kolegou Ríšou. Třetí Jakub Žídek. Jirka Kmoníček měl v této jízdě trochu smůlu. Dojel až 4tý a to jen s 20ti koly.

Jízda 3: zde jsem už nefiguroval, protože mi... ale to až později. A tak potvrdil svoji jízdou Mira Dolanský své vítězství v B finále. Za ním Jakub Žídek a třetí tentokráte Jirka Kmoníček. Ten si ale stěžoval, že mu vůz moc nesedí.

Co se mě týče a jestli jste zvědaví, co se přihodilo, tak se to dozvíte nyní. Regulátor odešel do věčných lovišť. A to zřejmě postupně. Už v Brně při tréninku mi občas vynechal motor při jízdě. Ale jen neznatelně. Potom v závodě v té jízdě se zastavil úplně. A tak jsem vypnul a zapnul a najednou mi motor jel naplno i v neutrálu. A tak jsem provedl základní nastavení a zkusil jej opět zapnout. Najednou se z něh zakouřilo a kabely k baterii byly dost horké. A v depu se šířil známí to pach spálené elektroniky. Zkusil jsem po doporučení pana Kořínka jiný motor. I stejnosměrný. Nic. Jen na chvíli se motorky roztočily. Ale jen na vteřinu. Diody zmateně blikaly. Ale regulátor mi byl bez problémů vyměněn v rámci reklamace panem Kořínkem hned na místě.

Potom proběhlo vyhlášení vítězů všech kategorií a byly opět předány zajímavé ceny. I já dostal cenu útěchy za smolaře dne. Ale mohl to být klidně i Jirka Janoušek, kterému také štěstí moc nepřálo. Alespoň počasí vyšlo nádherně a nebylo až takové horko. Další závod se jede ve Svitavách na velmi zajímavé dráze. Ale tam bohužel nebudu.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


08.03.2019 - Do kalendáře závodů byly přidány letní termíny HIT
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport