XTC MORAVA – první závod

Martin Kořínek

<p>13.května 2007 se uskutečnil na dráze v Blansku první závod letního seriálu XTC Morava, který je pořádán firmou Martin Kořínek. Účast 55 závodníků v čele s nejrychlejším mužem kategorie 1:10 ISTC Michalem Bokem udělala z tohoto závodního klání velmi prestižní seriál závodů.</p>

<p><b>DRÁHA</b><BR>
Vše dobře známá dráha v Blansku byla jako vždy skvěle připravena a to včetně zajištěného papání díky paní Magdové, která nám připravila například gulášek <!– separe –> či bramboračku, hmm moc dobrý.</p>
<p><b>XTC STOCK</b><BR>
Skvělá účast mnoha závodníků už předem zajišťovala zajímavou podívanou a dramatické souboje o co nejlepší umístění a tím co nejvyšší bodový přísun do průběžného pořadí. Skvěle se blýskl na prvním závodě domácí Pavel Magda, který si vyjel první postupovou pozici na startu. Avšak nejen domácí Magda, ale i další Blanečáci se dostali do prestižního finále A, avšak uvidíme jestli jim to konkurence nevrátí na jiných drahách.</p>

<p>Finálové jízdy kategorie XTC Stock byly zajímavou podívanou a tím že nejsou auta s 19-ti závitovými kotvami přemotorovaná monstra jsme se mohli dívat na pěkné a vyrovnané souboje ve všech finálovkách, i když samozřejmě byly občas k vidění i dramaticky vypadající havárie. Nakonec domácím jak se říká vypálil rybník ostravský Tomáš Rajdus a popravdě řečeno jeho jízda na mě působila klidným a vyrovnaným dojmem. Skvělé třetí místo vybojoval Jirka Toman z Třebíče a myslím že je to zatím jeho nejlepší výsledek, jen tak dál, tedy další nedomácí v první trojce. </p>

<p><b>XTC MASTERS</b><BR>

Michal Bok hned od začátku udával v této nejrychlejší kategorii tempo a i ve finále si svými vyrovnanými výkony dojel pro vítězství. Jirka Janoušek ať se snažil sebe víc, i když se mu to chvílemi dařilo, nepodařilo se mu porazit Michala ani v jedné finálovce. Krásné třetí místo si vybojoval pěknou a rychlou jízdou Martin Pater z Hlučína u Ostravy, který se sice nespecializuje na elektry, ale je vidět že jezdecké schopnosti na to určitě má. Většina účastníků, především pak A finalisti jeli na 5 článků a rozhodně jejich auta nepůsobila líným dojmem.</p>

10. Martin Kořínek</p>

<p>Z vítězství ve finále B se radoval Zdeněk Pekař po krásných soubojích s Jakubem Černým a Igorem Vlahovičem. <BR><BR>
Vítězem finále C Miroslav Dolanský.</p>

<p><b>FORMULE</b><BR>
Moc pěkná podívaná na formule a jízdu závodníků, kteří náročnou jízdu s formulí, mající pouze zadní náhon, tak dobře zvládají. 8 závodníků bojovalo v této tak napohled krásné kategorii o posty nejvyšší. Nad všemi vyzrál v prvním závodě Libor Vévoda a dokázal porazit i svého největšího rivala a zároveň svého syna v jedné osobě Libora Vévodu mladšího. Třetí místo obsadil Milan Peška, který už oba Vévody dokázal i porazit. Vyrovnaný souboj o 4 a 5 místo dopadl lépe pro Radka Fleka před Mírou Dolanským.</p>