Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Xray Challenge na Hané 30.9.2006

Hlavní foto

K poslednímu závodu sezóny na asfaltu, který se konal 30.9.2006 na dráze v Blansku, jsme vyjížděli ještě za tmy a celkem i mlhy. Cesta uběhla celkem rychle a okolo půl osmé již jsem vybaloval svoje nádobíčko. Ačkoli bylo poměrně brzo všude okolo již se pilně pracovalo, někteří přijíždějící vybalovali stolečky a kufry s materiálem, jiní již plně ladili svoje modely.

Šálek horkého čaje a "repeaknout" baterky a šel jsem taky zkusit potrénovat. Setup podvozku jsem nechal naprosto stejný z minulého závodu Grand Prix Stock Race, který se na blanenské dráze jel před týdnem, jen jsem změnil obutí na RP24. První trénink proběhl naprosto v pohodě, auto se chovalo skvěle bylo předvídatelné a mělo dobrý grip. Na další baterky jsem obul Take Off 27 bylo to o poznání horší, ale v půlce tréninku se mi auto zastavilo. Po chvilce bádání jsem dospěl k závěru, že uhlíky v mém skvělém motoru CheckPoint již budou chtít po neuvěřitelných 48 závodních jízdách vyměnit. Mimochodem pokud někdo zvažujete koupi nového motoru, tak CheckPoint můžu opravdu doporučit. Třetí i čtvrtá tréninková jízda mi potvrdila, že mám svůj XRAY T2 kvalitně připravený a můžu se dnešním závodem dobře bavit.

Rozlosování do skupin a rozprava, kterou někteří pokládali za cosi obtěžujícího, proběhla již za vykukujícího sluníčka z poza mlhy. A mohlo se začít závodit. Na start se postavilo nejdříve 6 formulí, dále pak 5 závodníků MICRO 1/18 a pak v hlavní kategorii 1/10 41 závodníků.

První rozjížďka se vyvíjela opravdu dobře, nejen na rovince jsem byl opravdu rychlý podařilo se mi držet kolo pod 12 sec., co to bylo ale platné, když mi na začátku 6té minuty došly baterky ...

Do druhé rozjížďky jsem nabil Intellect 4200 (vybírané z pytle ) a vrhl jsem se do souboje s AMB a soupeři. Dal jsem 31 kol 6m18.697, ježe poslední dvě kola jsem se po dráze v podstatě coural. Výsledek dobrý, ale co s tím když už nevydržely ani "čtyři-dvojky". Jistě nebylo to samo sebou v kloubu zadního kardanu vylezl pin a dřel o plast. Toto je jako, že dost slabina XRAY T2 když i přes zabezpečení červíku válečku Loctitem proti povolení a brutálním utažení se malý krátký "bazmeg" dokáže z tohoto obětí vyvléct. No nic, po nahřátí jsem červík povolil!!! a usadil pin na své místo. Dále jsem přezul na Take Off 27 a přemapoval regulaci LRP Quantum2 na šetrnější program a navíc jsem upravil převodový poměr z 6.49 na 7.52

Třetí rozjížďku jsem si opravdu užíval auto perfektně sedělo, mělo rychlost, mé nejslabší Intellect 3800 vydržely až do konce a ještě jsem se zlepšil na 31 6m08.784 i celkově jsem se dostal do prestižního TOP TEN a teď to jen potvrdit čtvrtou rozjížďkou.

"Když to baví tak se daří - nebo když se daří tak to baví" tato věta se mi poslední zářijový den opravdu líbila.

Čtvrtá rozjížďka byla ještě lepší než třetí - hodně jsem si závodění užíval - a celkem mi bylo v tu chvíli jedno jak to dopadne. K mému překvapení jsem se ještě zlepšil a zajistil si tak 9. místo v TOP TEN. Tím jsem sám pro sebe tento závod vyhrál - byl jsem moc, moc spokojený.

Postup do TOPTEN celkově:
 1 Hamák Zdenek ml. 33 6m00.244 3
 2 Kořinek Roman  33 6m06.192 1
 3 Janoušek Jiri  32 6m03.988 4
 4 Parák Vit    32 6m08.019 3
 5 Pekař Zdenek   32 6m09.227 2
 6 Vlahovič Igor  32 6m11.723 3
 7 Magda Pavel   31 6m00.305 1
 8 Švec Vlastimil  31 6m00.523 1
 9 Toman Jirka   31 6m03.349 4
10 Cigánek Jiři   31 6m06.924 2

V konkurenci takových závodníků jako je Zdeněk Hamák, Roman Kořínek, Jirka Janoušek a samozřejmě dalších, jsem ve finálových jízdách nemohl pomýšlet nijak vysoko, ale co kdyby.

První finálová jízda začala pro mě poněkud nešťastně, v první zatáčce jsem popostrčil auto Pavla Magdy a ten skončil po dalším nárazu v plotu, Zůstal jsem stát a čekal až Pavlův model vyprostí. Pavel nepokračoval, tak jsem se rozjel a začal pouštět první trojici, která mě mezitím dohonila. Pavlovi jsem se hned na tribuně omluvil a činím tak znovu. Stejně jsem byl za to potrestán neboť cca v polovině finále mi upadla dutinka od baterek (nekvalitní cín). Tak že 8mé místo.

Druhé finále bylo lepší, přesto mě kolize jezdců přede mnou v první zatáčce dosti zdržela a nevyhul jsem se jedné chybce tak, že jsem dojel desátý. Přesto jsem zajel jízdu, za kterou jsem se vůbec nemusel stydět a byl jsem se svým výkonem spokojen.

Třetí finále nebylo až tak špatné, odstartoval jsem velmi dobře, ale pak jsem nebyl ušetřen jedné dosti tvrdé rány jdoucí přesně do zadní části modelu, která mi rozhodila nastavení neboť auto bylo od té chvíle dosti nevyzpytatelné. Ale dojel jsem do cíle.

Celkově tedy 10 místo, ale jak jsem již napsal vítězstvím bylo pro mě kvalifikování do TOP TEN, jistě pro někoho je to naprostá samozřejmost pro mě ne a navíc v mém věku

Musím, ne, chci na tomto místě vyzdvihnout výkony Zdenka Hamáka a Romana Kořínka, kteří sváděli nádherné souboje i výkon "rebela" Jirky Janouška. Bylo mi ctí s vámi závodit, pánové.

Poděkování patří blanenským pořadatelům v čele s Pavlem Magdou za zajištění exkluzivního letního počasí, perfektně připravené dráhy a příjemné atmosféry na autodromu v Blansko.

Podrobé výsledky ze závodu jsou zde a celkové výsledky zde.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport