Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

XRAY CHALLENGE 2006 na HANÉ - 4.závod


Prognóza počasí na sobotu 8.7.2006 byla ve znamení letních bouřek, které se obyčejně tvoří až v odpoledních hodinách. Ani ranní pohled na meteorologicky radar "neříkal" nic špatného, přesto se jíž od rána tvořily bouřkové mraky a svou přítomností znervózňovaly nejen blanenské pořadatele dalšího závodu XRAY CHALLENGE na Hané, ale také samotné závodníky, kteří přijeli změřit síly ve třech kategoriích Touring Car, Touring Car MICRO a FORMULE 1. Již v průběhu tréninku bylo slyšet vzdálené hřmění. A pak to přišlo. V průběhu rozpravy spadly první kapky a všichni závodníci se vyloženě rozprchli pod své přístřešky - věděli proč. Do deseti vteřin se spustil nádherný liják doprovázený bouřkou. Chvílemi se celá dráha ztrácela pod vodní hladinou, to jak déšť sílil nebo ubíral na intenzitě. Nedíval jsem se na hodinky, ale vytrvalý déšť trval necelé dvě hodiny a obloha se začala pomalu rozestupovat, ale nad dráhou stále byl mrak, který se tvrdošíjně snažil zkrátka vypršet zde. Až po další půlhodince přestalo pršet úplně a úklidová četa se pustila do vysušování dráhy. Největším pomocníkem při vysušování dráhy bylo sluníčko, neboť po chvíli se nad asfaltem vznášely obláčky odpařující se vody. Za další cca půlhodinku byla dráha natolik oschlá až na pár míst pod stromy a hlavně bez kalužin, že byl zahájen závod prvními rozjížďkami.

Je s podivem - já se tomu divím do teď, jak dráha stejně suchá a teplá změnila po dešti "absolutně" svoje vlastnosti, při tréninku jsem byl s nastavením auta spokojen, kdežto v rozjížďkách to bylo utrpení. Hold ještě se mám co učit, prostě XRAY T2 není stará T1, kde jsem měl nastavení poměrně dobře zmáklé. Tak, že postup do finále nic moc. Prostě auto neposlouchalo. Musel jsem vyhledat Martina Kořínka a požádat ho o nastavení své T2. Martin šrouboval, nastavoval a seřizoval, dost často kroutil nevěřícně hlavou a cosi si brblal - po 45 minutách mi předal auto. Tak nějak jsem se shodli, že kdyby se udělovala cena za nejhorší set-up asi bych ji s přehledem vyhrál. Musím říct, že Martinův set-up fungoval OK. První finálovou jízdu jsem vyhrál. V druhé jsem předvedl, při předjíždění o kolo jedoucího zavodníka, dvojité salto se třemi vruty prohnutě a vypadla mi miska tlumiče a ve třetím finále se mi cca ve třetí minutě, kdy jsem vedl finále, odlepila se zadní levá pneumatika, tak že výsledek neslavný, ale auto konečně fungovalo. Martine ještě jednou díky. Set-up jsem si zapsal.

Ale zpět k závodu. Ve startovním poli se objevila pro XRAY CHALLENGE na Hané nezvyklá jména: Tomáš Knopp, Robert Romer, Jirka Opl - že by se jim tak líbilo na Moravě? Třeba ano, ale jejich účast byla prozaičtější 15.7.2006 se na zdejší dráze jede 12-ti hodinovka tak přijeli kluci trénovat. A nejen to, Jirka Opl absolvoval celá závod s podvozkem TAMIYA F-103 GT, který je předepsán právě pro 12-ti hodinovku, což je jen 2WD - "zadokolka" s motorem "plechovkou" a jel opravdu velmi dobré časy na kolo i celkově byl konkurenceschopný i proti 4WD s 12-ti závitovými kotvami v motorech.

V postupech z rozjížděk do finálových jízd se žádné velké překvapení nestalo, i když postup Pavla Magdy do finále B a Tomáše Brodského do finále C takovými malými překvapeními přece jen jsou. Příčinou ovšem nebyla špatná jízda, ale podivné chování elektroniky jejich modelu a personálního transpondéru, který přestával počítat.

Finále TOP TEN:
Při neúčasti česko-slovenské špičky, která bojovala o vavříny na Mistrovství světa 1/10E v Itálii bylo povinností Zdeňka Hamáka vyhrát. Zdeněk vyhrál první a třetí finále. O druhé místo svedly boj Robert Romer a Tomáš Knopp. Robert vyhrál druhé finále ve kterém Zdeněk měl problémy a zajistil si tak druhé místo.

 1 Hamák Zdeněk ml.
 2 Romer Robert
 3 Knopp Tomáš

Finále A:
Na špici velmi vyrovnané

 1 Beck Branislav
 2 Holiš Daniel
 3 Koupý Zbyněk

Finále B:
Pavel Magda měl i ve finále problém s personálem a tak finále dopadlo, tak jak dopadlo.

 1 Šustr Michal
 2 Groch Oldřich
 3 Toman Jirka

Finále C:
Toto finále vyhrál naprosto suverénně Tomáš Brodský neboť měl startovat minimálně ve finále B, ale technika je technika a když si nedá říct.

 1 Brodský Tomáš
 2 Ošmera Petr
 3 Pavlovec Lukáš

Formule 1:
Říká se něco o týmové režii u Vévodů.

1 Vévoda Libor
2 Vévoda Libor ml.
3 Peška Milan

Touring Car MICRO:
Nemůžu si pomoci a leckdo se mnou nemusí souhlasit, ale auta 1/18 na blanenské dráze působí jako blechy i přesto, že jsou poměrně rychlá a že rovinka byla předělena šikanou. Dráha je přece jen koncipovaná pro 1/10.

1 Parák Vít
2 Brodský Tomáš
3 Dohnal David

Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport