Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Hanácký X-Ray Challenge - Prostějov


Bylo dne 28. 1. 2006. Jel se další závod poháru Hanáckého X-Ray poháru. Opět dění probíhalo v Prostějově. Počet jezdců tentokrát nebyl až tak početný. Nejvíce jezdců bylo v kategorii Micro 1:18 - 23. Potom byli ostatní v OPEN, Hobby a Formule . Rozhodlo se, že se pojedou čtyři rozjížďky a samozřejmě tři finále. Jízdy se začaly asi kolem 10:00 a konec byl rekordní - kolem 20:30. Zdržení nebylo až tak veliké, co se pořadatelů týče, ale spíše byl problém s nasazovači z předešlých jízd. Někteří lidé už pravidelně jezdí na závody a stále se neumějí naučit jednoduchou věc: po jízdě odevzdat auto na kontrolu a jít jednoduše nasazovat. Pořadatel musí samozřejmě čekat a někdy se i "doprošovat", aby někdo přišel. Přitom je to tak jednoduché. Pořadatel příliš neuspíval ani s možností škrtnutí dosaženého výsledku. Tak nyní konec kritiky a pojďme se podívat, jak to probíhalo v naší kategorii Hobby.

Takže tři skupiny na rozjížďky a tři skupiny na finále A, B a C. Druhá skupina v rozjížďkách se považovala za nejsilnější. Ale kandidáti na A finále byli i v ostatních skupinách. Pojďme se na to podívat podrobněji:

1. skupina - jezdci David Hirt, Zdeněk Pekař sen., Miroslav Dolanský, Daniel Holiš, Karel Kacetl. Zde kraloval Holiš Daniel společně s Davidem Hirtem. I když Holiš Daniel byl o něco lepší: najížděl v průměru 31 kol. Karel Kacetl teprve začíná a tak se i zároveň učí. Ale své má ještě před sebou. Přitom má výbavu skoro nej... auto od Standy Němečka a už super naladěno. Držme mu palce. Nesměl chybět ani Pekař Zdeněk sen. Ten si vždy jede svůj pohodový a nikam nespěchající styl. O model se mu stará jeho syn Zdeněk ml., který jede kategorii OPEN.

2. skupina - jezdci Pavel Magda, Igor Vlahovič, Petr Novotný, Vít Parák, Václav Sauer a Pavel Schiller. Tato grupa byla opravdu silná. Všichni adepti na A finále. Ale míst jenom šest. Tak co teď ? Jednoduchá rada - jet naplno hned od začátku. Nemusím ani říkat, kdo opět kraloval na 100%. Ale ano, zaslouží si poctu, protože takto vyrovnaně jezdí málokdo: Vašek Sauer a Petr Novotný, oba majitelé X ray Raceru. Najet 37 kol, když ostatní nejlepší kol 35. A to jména Magda Pavel, Vít Parák, Schiller Pavel jezdí výborně. A i jezdci s ostatních skupin. Ale ti dva prostě mají dokonalý jízdní styl. To je můl názor a snad i názor ostatních. Zkoušel jsem za nimi jezdit ve finále a ani já takto nejezdím. Takže z této skupiny do A finále postupovali Sauer, Novotný, Vlahovič, Magda a Parák. Bohužel Pavlu Schillerovi se v rozjížďkách nedařilo a jel z druhého místa v B finále za Martinem Bábovským st.

3. skupina - jezdci Martin Bábovský st. a ml., Tonda Pospíchal, Tomáš Brodský, Pavel Drmola. Tady kralovali dva jedci: Tom Brodský a Martin Bábovský st. Najížděli oba 35 kol, jako průměr v druhé skupině. Tom zajel lepší čas a proto si užil práva finále A. Dokázal pojet i matadora Víti Paráka, který startoval až za ním. Toník Pospíchal jezdil opět pohodový styl a šel do B finále. Ale jezdí opravdu na pohodu. Pavel Drmola to měl těžké - závodit a ještě pomáhat s průběhem závodu pořadateli - obdiv a díky patří i jemu.

Takže se během čtyřech rozjížděk stalo následující:

finále A: Vašek Sauer (37 kol), Petr Novotný (37 kol), Igor Vlahovič (35 kol), Pavel Magda (35 kol), Tom Brodský (35 kol), Vít Parák (35 kol). Boj o první tři místa svedli jezdci Vašek, Vít a Petr. Sice každý nedojel jedno finále a to Vašek (protože nepočítal čip a on se ocitl na posledních místech i když vedl. Takže se právem rozlobil a od jízdy odstoupil), Petr (tomu shořela kotva) a Víťa (tomu vypadly baterie). Ale jinak jeli bezchybně a rozdělili si první místa. Já myslel, že svedu boj s Pavlem Magdou, ale nakonec jsem svedl osudovou jízdu s Tomem Brodským v prní finálové jízdě. Měl jsem kolizi a tak se probojovával na první pozice, když se mi podařilo dojet Toma. Jel asi na jistotu, jinak bych to neměl doposud tak lehké. Ale potom jsem čekal na jeho chybu. A on ne a ne ji udělat. A tak jsme se naháněli dobrou půlku závodu cca 3 minuty jízdy. Když už jsem jej předjel, tak mi to oplatil a tak se to zopakovalo snad dvakrát. Potom jsme se i ťukli, ale v rámci boje. Fair play. Nakonec zbývalo cca 30 sec. do konce jízdy a já za ním stále dorážel a čekal na jeho chybu. Ale on ne a ne ji udělat. 10 sekund před koncem ale přece jen zachyboval, když chtěl přesně projet stopu kolem vytyčení tratě a zkrátil si to o trochu více. Zastavil se o překážku a bylo po všem. Ale já měl z pekla štěstí. Ale ten boj... Opravdu něco takového se přihodí jen málokrát. Málem jsem na té tribuně řval, jak jsem ho chtěl předjet a ono to nešlo :). Jinak Pavel Magda jel opět vyrovnanou jízdu, jak je jeho zvykem. Ale stačilo to pouze na 4. místo.

finále B: Martin Bábovský st. (35 kol), Pavel Schiller (33 kol), Daniel Holiš (33 kol), Miroslav Dolanský (33 kol), Antonín Pospíchal (31 kol), Pavel Drmola (30 kol). Tady bojovali mezi sebou Pavel Schiller a Martin Bábovský st. Ostřejší jízdou vynikal Pavel, vyrovnanější jízdou zase naopak Martin. Je vidět, že opravdu každý má zcela jiný jízdní styl. Toník jezdil na pohodu a protože již naplno nezávodí, naprosto precizně pouštěl o kolo. Neztratí zím ani on ani jezdec, který ho předjíždí. Ale i já se pomalu učím pouštět lepší jezdce o kolo, kteří bezesporu jsou a přibudou další.

finále C: Martin Bábovský ml. (30 kol), David Hirt (29kol), Zdeněk Pekař st. (28 kol), Karel Kacetl (28 kol). Zde byla sice nejslabší skupina, ale i zde se bojovalo do poslední chvíle. Martin Bábovský ml. vyhrál všechny finálové jízdy. Karel Kacetl skončil sice poslední, ale každý nějak začínat musí. A jeho časy určitě přijdou.

Takže první místa si rozdělili Vašek Sauer, Vít Parák a samozřejmě stálice Peťa Novotný. Končilo se sice pozdě, ale kdyby nebyly prostoje při nasazování a problémy s čipy, mohlo to být i rychlejší. Ale všichni si dobře zajezdili a to je hlavní. Karlovi Kacetlovi děkuje tým z Brna, že ho dovezl na závod i zpět bezpečně a není to poprvé. Ostatním na závěr poděkování za účast a já osobně se opět těším na extra souboje třeba i s jinými jezdci než jen s Tomem Brodským. Ale s ním to bylo fakt o nervy :).

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport