Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Hanácký X-Ray Challenge - Prostějov

Masters.cz
Ilustrační foto ze závodů

Hanácký zimní X ray pohár (první závod) se jel 22. 10. 2005 v Prostějově. Závody se jely v podstatě dva: Hanácký pohár a X Ray challenge. Po domluvě pana Kořínka s RC klubem Prostějov se závody pojedou společně a bodování bude následující: kdo bude mít předepsané gumy pro X Ray, budou se mu body počítat jak do X Ray tak i do HP. Ti co nepojedou gumy pana Kořínka - nechť jsou počítáni pouze v rámci HP. Sice jasné, ale při konečném vyhlašování výsledků po závodě to bylo jinak. O tom později.

Kategorie se jely: open (volná kotva), hobby (17 závitů a více), F1 a 18tinky (open a bez tuningu). Nyní popíši kategorii hobby, kterou jsem měl v merku a po dodání výsledků panem Pekařem se zde objeví i průběh jiných kategorií.

Takže nyní ke kategorii hobby: i když v propozicích bylo, že jezdci s dobrými výsledky by měli startovat v open kategorii, nakonec se sešla spousta jezdců v kategorii hobby a to: komplet Bábovští, Karel Mikuš jun., Petr Novotný (má nový X ray racer a jezdí jako o život), Peška Milan, Kopecký Josef, Brodský Tomáš (jezdí nyní X ray FK04), Hirt David, Pavlovec Jiří, Igor Vlahovič, Morávek Jan, Kurka Martin, Matyáš Jan, Parák Vít, Pekař zdeněk sen., Berka Martin, Svačinka Jiří, Sauer Václav (jezdí X ray racer a jde mu to sakra dobře), Kmoníček Jiří. Dost velký počet, takže rozjížďky po šesti lidech ve čtyřech skupinách. I v ostatních kategoriích bylo dost lidí a tak se jelo až do pozdních hodin.

Stručně k rozjížďkám: nebudu se nijak moc rozepisovat, ale asi takto: v každé skupině někdo kraloval a někdo bohužel ne. Hned na začátku Mikuš Karel i Novotný Petr najeli 38 kol. Já také. Ostatní včetně mě pouze kol 37 a méně. Po změně převodu jsem taky najel kol 39, tak jak opět Novotný s Mikušem. Neustále zrychlovali. Mikuš a Novotný kralovali v první skupině, v druhé to byl Brodský a Pavlovec, ve třetí já a Morávek, ve čtvrté Sauer Vašek, který začal s 34 koly a skončil v A finále z 38 koly. Fenomén závodu Mikuš najel 40 kol v rozjížďkách a i nenápadný Parák Vít na poslední chvíli (poslední rozjížďka) najel taky 40 kol. Takže finále A: Parák, Mikuš, Vlahovič, Novotný, Sauer, Morávek, Peška. Jelo se po sedmi lidech.

Finále: zde probíhaly boje mezi Parákem Vítem, Mikušem Karlem, Novotným Petrem a Vaškem Sauerem. Já chtěl taky do dění zasáhnout, ale náhoda tomu chtěla jinak. První finále s druhého místa skoro nakonec pole po vypadnutí poloosy, druhá jízda čtvrté místo a poslední rozhodující jízdě vypadený kloub z kuláčku. Takže já nic, ale ostatní bojovali jako lvi. Vít vyhrál první i druhé finále, takže ten to měl jasné. Boj se vedl o druhou a třetí pozici. Nakonec to lépe dopadlo pro Mikuše Karla, který skončil druhý a pozor !!! Vašek na prvním závodě po skoro dvouleté odmlce s novým podvozkem jako třetí. Předvedl vyrovnanou jízdu, jak je jeho zvykem. Blahopřejeme vítězům i poraženým. Boje probíhaly i v dalších finále. V B finále soupeřili Tom Brodský a Matyá�em Janem. A bylo se také na co dívat. Ale A bylo velmi zajímavé.

Pak přišlo vyhlašování vítězů a trochu zmatků. Správné pořadí mělo být Parák, Mikuš a Novotný, protože se Novotnému Petrovi měly bodovat oba závody. Ale hodnoceno bylo vše zvlášť. Proto Vašek třetí. Ale je to věc pořadatelů. Uvidíme, co se změní příště. No a nyní pár fotek...

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport