Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Hanácký X-Ray Challenge - Prostějov

Masters.cz
Ilustrační foto ze závodů

Hanácký zimní X ray pohár (první závod) se jel 22. 10. 2005 v Prostějově. Závody se jely v podstatě dva: Hanácký pohár a X Ray challenge. Po domluvě pana Kořínka s RC klubem Prostějov se závody pojedou společně a bodování bude následující: kdo bude mít předepsané gumy pro X Ray, budou se mu body počítat jak do X Ray tak i do HP. Ti co nepojedou gumy pana Kořínka - nechť jsou počítáni pouze v rámci HP. Sice jasné, ale při konečném vyhlašování výsledků po závodě to bylo jinak. O tom později.

Kategorie se jely: open (volná kotva), hobby (17 závitů a více), F1 a 18tinky (open a bez tuningu). Nyní popíši kategorii hobby, kterou jsem měl v merku a po dodání výsledků panem Pekařem se zde objeví i průběh jiných kategorií.

Takže nyní ke kategorii hobby: i když v propozicích bylo, že jezdci s dobrými výsledky by měli startovat v open kategorii, nakonec se sešla spousta jezdců v kategorii hobby a to: komplet Bábovští, Karel Mikuš jun., Petr Novotný (má nový X ray racer a jezdí jako o život), Peška Milan, Kopecký Josef, Brodský Tomáš (jezdí nyní X ray FK04), Hirt David, Pavlovec Jiří, Igor Vlahovič, Morávek Jan, Kurka Martin, Matyáš Jan, Parák Vít, Pekař zdeněk sen., Berka Martin, Svačinka Jiří, Sauer Václav (jezdí X ray racer a jde mu to sakra dobře), Kmoníček Jiří. Dost velký počet, takže rozjížďky po šesti lidech ve čtyřech skupinách. I v ostatních kategoriích bylo dost lidí a tak se jelo až do pozdních hodin.

Stručně k rozjížďkám: nebudu se nijak moc rozepisovat, ale asi takto: v každé skupině někdo kraloval a někdo bohužel ne. Hned na začátku Mikuš Karel i Novotný Petr najeli 38 kol. Já také. Ostatní včetně mě pouze kol 37 a méně. Po změně převodu jsem taky najel kol 39, tak jak opět Novotný s Mikušem. Neustále zrychlovali. Mikuš a Novotný kralovali v první skupině, v druhé to byl Brodský a Pavlovec, ve třetí já a Morávek, ve čtvrté Sauer Vašek, který začal s 34 koly a skončil v A finále z 38 koly. Fenomén závodu Mikuš najel 40 kol v rozjížďkách a i nenápadný Parák Vít na poslední chvíli (poslední rozjížďka) najel taky 40 kol. Takže finále A: Parák, Mikuš, Vlahovič, Novotný, Sauer, Morávek, Peška. Jelo se po sedmi lidech.

Finále: zde probíhaly boje mezi Parákem Vítem, Mikušem Karlem, Novotným Petrem a Vaškem Sauerem. Já chtěl taky do dění zasáhnout, ale náhoda tomu chtěla jinak. První finále s druhého místa skoro nakonec pole po vypadnutí poloosy, druhá jízda čtvrté místo a poslední rozhodující jízdě vypadený kloub z kuláčku. Takže já nic, ale ostatní bojovali jako lvi. Vít vyhrál první i druhé finále, takže ten to měl jasné. Boj se vedl o druhou a třetí pozici. Nakonec to lépe dopadlo pro Mikuše Karla, který skončil druhý a pozor !!! Vašek na prvním závodě po skoro dvouleté odmlce s novým podvozkem jako třetí. Předvedl vyrovnanou jízdu, jak je jeho zvykem. Blahopřejeme vítězům i poraženým. Boje probíhaly i v dalších finále. V B finále soupeřili Tom Brodský a Matyá�em Janem. A bylo se také na co dívat. Ale A bylo velmi zajímavé.

Pak přišlo vyhlašování vítězů a trochu zmatků. Správné pořadí mělo být Parák, Mikuš a Novotný, protože se Novotnému Petrovi měly bodovat oba závody. Ale hodnoceno bylo vše zvlášť. Proto Vašek třetí. Ale je to věc pořadatelů. Uvidíme, co se změní příště. No a nyní pár fotek...

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


08.03.2019 - Do kalendáře závodů byly přidány letní termíny HIT
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport