Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

XRAY CHALLENGE / Morava - Blansko 18.6.2005


... a příjemný hlas moderátorky počasí oznamoval: "Ranní teploty 12-14 stupňů, přes den vystoupí na 26 až 28 stupňů. Bude jasno až polojasno. Na celém území republiky neočekáváme žádné srážky." A realita v sobotu ráno - ještě než mě probudil "sviňa" budík tak mě probudil déšť bubnující na parapet okna. "Tak to nám pěkně začíná den, jen co je pravda." Nezapomenout přístřešek a pro jistotu ještě velký deštník, tak a můžeme vyrazit.

Známá cesta do Blanska přes Velkou Bíteš, Tišnov ubíhala celkem v klidu jen se stěrače v podstatě nezastavili: "hmm, na celém území republiky neočekáváme žádné srážky." a z této letargie mě vytrhl telefon a on to Endrju - jen chtěl vědět jestli "taky", od jihu odkud jsme přijížděli, "prší", tak jsem ho uklidnil že taky. Ještě v Lipůvce pršelo, ale čím blíže k Blansku tím méně deště. Ve chvíli, kdy jsme zastavili auto u dráhy byla nad námi obloha protrhaná a za mráčky vykouklo sluníčko.

Postavili jsme přístřešek, vybalili věci a hurá trénovat. V mezičase mezi závody jsem přestavěl svůj XRAY T1H z "gumídka" na 3mm uhlíkové plato, dal měkčí pružiny a předpokládal, že celý den strávím nastavováním a šroubovák v podstatě nepustím z ruky. Příjemným překvapením bylo první kolo na ještě studené blanenské dráze: "ono to sedí!" tak už jsem se staral jen jak co nejlépe využít dvoje tréninkové baterky.

Při prezentaci, jsem "vyfasoval" personal transponder AMB za symbolických 50,- Kč jako každý, kdo ho ještě v autě nevozí, neboť tento závod se jel jen s personálnímy čipy. Nemohl jsem si nevšimnouti, že se tím zkrátil čas mezi jednotlivými jízdami a hlavně nikdo nestresoval a nikdo po nikom nehulákal "vrať čííííííp!". Vlastnit personál není o tom být IN, ale mít o jednu starost méně jak pro sebe tak i pořadatele. (Předešlu, že zmíněný čip jsem jíž nevrátil jako mnozí další, ale přímo jsem ho zakoupil).

Po krátké rozpravě, kde všechny závodníky přivítal za RC Autoklub Blansko Pavel Magda a XRAY tech. tým Martin Kořínek se začalo závodit ve skupinách.

Jel jsem ve výborné skupině s Romanem Kořínkem, Tomášem Kubicou a Milanem Peškou a všechny tři rozjížďky jsem si pěkně užíval, auto fungovalo dobře jen vždy ke konci mi vadly baterky - hold mam stále "třitrojky", ale baterky 3700mAh docházely i Romanovi i Tomášovi tak, tak že jsem vlastně je celkem šetřil - kecám jel jsem co to dá. Je fakt, že Roman a Tomáš jeli sami svůj závod neboť jsem do finále postupoval ze třetího místa s rozdílem pouhých tří kol a s nevelkým odstupem od čtvrtého postupujícího Milana Pešky.

A právě Milan se stal mým úhlavním soupeřem o celkově třetí místo neboť o prvních dvě příčky sváděl boj XRAY FK'05 Tomáše Kubici s Corally RDX Romana Kořínka. V prvních dvou finálových jízdách jsem s Milanem sváděl několikaminutový boj "lexan na lexan", ale bohužel při předjíždění jezdců o kolo zpět jsem se tam zamotal a Milana už neměl šanci dojet. Tak že dvakrát čtvrté místo. V posledním finále jsem Milana udolal, ale co mi to bylo platné když mi v závěru došly baterky. Tak, že po čestném boji s Milanem čtvrté místo celkově a druhé v "OldStar 40+". Jsem rád, že Martin Kořínek tuto kategorii vyhlásil neboť je fajn postavit se na bednu a je to i skvělá motivace do dalších závodů.

Velmi úspěšný byl Roman Kořínek, který šťastně porazil Tomáše Kubicu - kdybych to psal obráceně tak bych musel napsat že Tomáš Kubica nešťastně, vinou nepozornosti jezdce předjížděného o kolo, prohrál souboj s Romanem o celkové vítězství v tomto závodě. Ale je to sport a Tomáš to nebral nijak tragicky. A "ještě něco pro bulvár" Roman Kořínek jel poprvé s personálním čipem a po tomto vítězství už si ho nechá v autě a teď už bude jen vyhrávat.

Tak to byla kategorii Modified. Do kategorie Hobby mi utekl další z úhlavních soupeřů Ondra "Endrju" Hotárek, který má bohužel neustále problémy s motorem a ani v Blansku se mu nevyhnuly. Přesto zabojoval a vytáhl to na celkové páté místo. Další závodník, kterého jsem ve Hobby sledoval, je můj kolega z třebíčského klubu Petr Ošmera. Finále A Hobby mu uteklo o pár vteřinek a tak startoval z prvního místa ve finále B. Petr má rychlost, dravost, ale schází ještě trošku zkušenosti, ale na jeho druhý závod v životě venku slušný výkon.

Na závěr patří poděkování Pavlu Magdovi za standardně velmi dobré vedení závodu a samozřejmě Martinu Kořínkovi - jen lahodných párečků mohl vzít více a nějakou tu "plzeň".

Výsledky na stránkách RC autoklub Blansko: Modified , OdlStar40+ , Hobby.
Celkové výsledky budou na http://www.rc-x-auta.cz/

Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
6S FULLFPV Drone Parts
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport