Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

12 hodin Tamiya TT-01 - myšlenka a návrh

Hlavní foto

Aktualizováno dne 6.5.2010 - odkaz v textu na stránky závodu

Jak tak kroužím s kolegy na různých dráhách s modelem Tamiya TT-01E, pořád se mi hlavou honí nápad o uspořádání vytrvalostního závodu těchto modelů v měřítku 1/10 s elektrickým pohonem 4WD. Ten nápad podporuje důvod, že s tímto podvozkem jsem nakroužil mnoho a mnoho kilometrů na jeden motor a bez jakékoliv údržby. A co více, na jednu jedinou LiPo baterii. Tedy s minimálními náklady na provoz.

Samozřejmě jsem se nechal inspirovat již zaběhlými podniky typu 12 hodin Blansko, 24 hodin Le Čelákovice. Navíc závod s modely TT-01 se koná i v Německu a to v délce 24. hodin. Byli jsme svědky i úspěšné 6ti hodinovky týmů v Polné s modely elektro 1/18. Bohužel sešlo z navrhované 10ti hodinovky týmů v podání pana Ladislava Berana (taktéž elektro 1/18). RC klub Zlín naopak svou sezónu zahajuje 6ti hodinovkou. Jak vidíte, takových akcí je v naší zemi více. Nechci někoho duplikovat, kopírovat (například v pravidlech). V mém případě by se jednalo o vytrvalostní závod, který by se vyznačoval nízkými náklady, značkovostí modelů Tamiya TT-01 a především pohodou a spoustou legrace. V podstatě pravidla u těchto akcí bývají zpravidla velmi podobná a nelze zde nic nového vymýšlet.

V této první fázi vás tedy seznámím s návrhem formou propozic, která budou obsahovat i technická pravidla. Na foru masters bude otevřeno vlákno k volné diskusi, kde očekávám názory a připomínky. To samé samozřejmě i na moji e-mailovou adresu. Na základě ohlasu a zájmu pak vše zvážím a dotáhnu do konce, protože dráha a zázemí je již předběžně dohodnuto. Takže nyní k navrhovaným propozicím:

Vytrvalostní závod modelů 12 hodin Tamyia TT-01

Pořadatel:

Igor Vlahovič (masters.cz) ve spolupráci s ARC klubem Slavkov

Termín a místo konání závodu, časový harmonogram:

Navrhovaný termín - 7.8.2010 (SO) - termín bude potvrzen ARC Slavkov !!!

Místo konání – dráha ARC Slavkov u Brna

6.8.2010 - volný trénink od 16 hodin pro testy modelů a ladění

7.8.2010 - od 8:00 do 9:30 volný trénink, presentace

9:30 - rozprava

Start závodu – 10:00

Konec závodu – 22:00

Počet týmů – 15

Počet lidí v týmu – max. 5

Technická pravidla:

Podvozek – Tamiya TT-01, 01E. Povolen pouze jeden podvozek do závodu. Na něm se mohou provádět opravy v průběhu závodu. Základní náhradní díly by mohly být zajištěny. Vše se může měnit kromě hlavní vany podvozku TT-01. Podvozek bude před závodem označen.

Tuning – povolen originální tuning pro podvozky TT-01

Osobní komentář: dle mého názoru stačí auto v základu a není nutné jej nikterak tuningovat. Ani olejové tlumiče nejsou nutné pro jízdní vlastnosti v této rychlosti. Jediné co je třeba na podvozku mít jsou kuličková ložiska.

Motor – stavebnicový Johnson, stříbrný. Bez úprav. Tým si tento motor zajistí. Motor je možné měnit v průběhu závodu. Náhradní motory Johnson budou zajištěny.

Osobní komentář: výdrž motoru je dostatečná. Osobně jsem na něm najel spoustu kilometrů a neztrácel na výkonu. Motor, pokud nebude přetěžován, určitě vydrží více jak 12 hodin provozu.

Baterie – 6 článků NiXX, LiPo 2S.

Osobní komentář: zde stačí dvě až tři sady LiPo o kapacitě 4000 až 5000 mAh. Má zkušenost říká toto: na převod 61/19 a LiPo 5000 mAh vydržel model kroužit cca 80 minut. Na převod 58/24 a stejnou kapacitu LiPo potom cca 40 minut. Pokud budeme nabíjet LiPo baterii 1C, je to čas lehce přes hodinu. Proto není nutné vlastnit více sad.

Karoserie – všechny dostupné karoserie do max. šíře 200 mm. Karoserie musí být opatřena osvětlením pro večerní část jízdy. Mnohé karoserie Tamiya, HPI již mají paraboly. Jinak stačí osadit model diodami. Karoserie typu Lola není povolena.

Pneu – volné

Osobní komentář: velmi se mi osvědčilo pneu Tamiya Super Slick 53220. Drží za různých teplot a výdrž více jak dostatečná. Určitě nebudu muset toto obutí za 12 hodin provozu měnit. Vím, kolik jsem na této směsi najezdil. Ale i ostatní pneu typu Tamiya 26mm šíře jsou použitelné.

Mazání – není povoleno

Osobní názor: považuji to za naprostou zbytečnost.

Startovné, měření atd.:

Startovné – 500 Kč / tým. Z tohoto bude zaplacen časoměřič, zbytek půjde klubu ARC Slavkov

Měření – bude se měřit AMB časomírou. Tým si musí zajistit svůj personální AMB čip

Ocenění – všechny týmy budou oceněny pohárem a dalšími pozornostmi od případných sponzorů

Sponzoring - pokud by některého ze subjektů (i dovozců) tato akce zaujala a byl by zájem tuto závodní akci jakýmkoliv způsobem podpořit, prosím nechť mne kontaktuje prostřednictvím e-mailu na adresu ajgor.vlahovic@gmail.com. Na všem se dá dohodnout a za případnou podporu předem děkuji.

Zázemí:

- k dispozici jsou stoly. Potřeba budou pouze židličky

- 220 V přípojky v každém depu

- depa jsou krytá tak jako tribuna jezdců. Depa jsou osvětlená

- občerstvení zajištěno

- sociální zařízení taktéž

- parkování v areálu ARC Slavkov

- dráha bude i nasvícena pro lepší viditelnost modelů

Pravidla slušného chování v areálu a při jízdě na trati není nutné rozepisovat. Každý tým si nasazuje model sám.

Pokud už by byl konkrétní zájem o start v tomto závodě, pište na můj e-mail předběžný seznam jmen s názvem týmu.

Tímto jsem zahájil průzkum zájmu a těším se na vaše připomínky a názory jak prostřednictvím e-mailu, tak i na diskusním foru masters.

Osobně se mi to nezdá příliš složité. Prostě se sejdou nadšenci Hobby kategorie, dají dohromady tým a přijdou si poměřit síly. Navíc se ukáže a otestuje výdrž modelů Tamiya TT-01 v takto dlouhém závodě. A to je prostě výzva...

Zprovoznil jsem stránku, kde budou vyvěšeny informace, aktuální startovní listina, propozice a další podrobnosti. Stránky jsou na free webu a tak někdy to může jet pomaleji. Zde máte odkaz na stránky závodu. Trvalý odkaz nyní bude v menu Závody.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport