Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Open Tour Trutnov - report

Hlavní foto

Poslední závod ukončil čtvrtý ročník seriálu OPEN Tour Trutnov. Sjelo se 92 aut v šesti kategoriích. Vánoční čas byl znát na každém kroku, na nové větší dráze se i tak odehrál nejeden napínavý souboj…

Jak již bylo avizováno, byl pořízen nový koberec o rozměrech 30x16 metrů. To umožňuje postavit velkou dráhu a pustit najednou více modelů, aniž by byla překročena snesitelná propustnost tratě.

Kategorie GT – 8 závodníků

GTčka jsou na vzestupu, navíc se zde objevil český výrobce lexanových karoserií, takže jezdci mohutně přezbrojují na karoserie BPA. Opět přijel pan pilot Standa Němeček a druhé housle nechtěl hrát ani Jirka Tlustý nebo domácí Jirka Svoboda. Nakonec Standa nedal nikomu šanci a zvítězil před týmovým kolegou Jirkou Tlustým a Honzou Petrem.

Kategorie Stock – 33 závodníků

Poslední závod s motory 10,5T a velká účast i zkušených pilotů. Jakub Štěpánek překvapivě vládl celému startovnímu poli a zvítězil. Martin Kořínek jednoduše Kubovi po většinu dne nestačil, i když ve finále to bylo hodně těsné. Lukáš Vopat s motorem 13,5T byl v některých pasážích tratě o poznání pomalejší, ale třetí místo je určitě dobrý výsledek. Finále A ještě doplnili Ondra Šrámek, Míra Červ, Víťa Hola, Petr Sedláček a Zbyněk Fišer.

Kategorie Modified – 18 závodníků

Největší favorit Zdenda Hamák ml. nedal nikomu sebemenší šanci a zvítězil, když dokázal najet o dvě kola víc než jeho soupeři. Druhý Martin Kořínek oplatil porážku třetímu Kubovi Štěpánkovi. Čtvrtý byl další favorit Radek Flek z Blanska. Devítičlenné finále ještě doplnili David Čermák, Ondra Šrámek, Petr Sedláček, Míra Červ a Honza Havlíček.

Kategorie SpeedPassion Challenge – 24 závodníků

Zatím rekordní účast v této nové kategorii, navíc se do tabulky připíše díky účasti více jak 21 jezdců více bodů. Lukáš Vopat potvrdil své kvality a zvítězil. Honza Havlíček opět skvěle druhý! Radovan Bryx byl možná největším překvapením, třetí příčka je dobrý dárek pod stromeček. Skvěle jel i Matěj Řehák, finále A doplnil ještě Honza Vláčil, Zbyněk Fišer, Marcel Dostál a David Čermák. Domácí Michal Blahovský díky poruše regulátoru v kvalifikaci jel až finále B.

Kategorie Airspeed Formula – 9 závodníků

Nové monoposty na startu, hodně velká konkurence, i když Tom Knopp opět chyběl. Lukáš Vopat tak měl vítězství usnadněné. Slibný výkon a příslib do budoucna, to je Radovan Bryx a jeho druhé místo s monopostem HPI. Double pro Airspeed F1 – co dodat? Jarda Miler z MCAR jel ve finále bravurně, doplnil stupně vítězů.

Kompletní výsledky, fotogalerie a celkové výsledky seriálu najdete na stránkách RCA Trutnov.

První závod jubilejního pátého ročníku OPEN Tour Trutnov 2010 se jede již 9. ledna 2010. Na lednovém závodě bude i vyhlášení celého seriálu 2009.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport