Open Tour Trutnov – report

Zdeněk Beneš

<p>
Poslední závod ukončil čtvrtý ročník seriálu OPEN Tour Trutnov. Sjelo se 92 aut v šesti
kategoriích. Vánoční čas byl znát na <!– separe –>každém kroku, na nové větší dráze se i tak odehrál
nejeden napínavý souboj&#8230;
<p>
Jak již bylo avizováno, byl pořízen nový koberec o rozměrech 30×16 metrů. To umožňuje
postavit velkou dráhu a pustit najednou více modelů, aniž by byla překročena snesitelná
propustnost tratě.
<p>
<b>Kategorie GT &#8211; 8 závodníků</b>
<p>
GTčka jsou na vzestupu, navíc se zde objevil český výrobce lexanových karoserií, takže
jezdci mohutně přezbrojují na karoserie BPA. Opět přijel pan pilot Standa Němeček a druhé
housle nechtěl hrát ani Jirka Tlustý nebo domácí Jirka Svoboda. Nakonec Standa nedal nikomu
šanci a zvítězil před týmovým kolegou Jirkou Tlustým a Honzou Petrem.
<p>
<b>Kategorie Stock &#8211; 33 závodníků </b>
<p>
<p>
Poslední závod s motory 10,5T a velká účast i zkušených pilotů. Jakub Štěpánek překvapivě vládl
celému startovnímu poli a zvítězil. Martin Kořínek jednoduše Kubovi po většinu dne nestačil,
i když ve finále to bylo hodně těsné. Lukáš Vopat s motorem 13,5T byl v některých pasážích
tratě o poznání pomalejší, ale třetí místo je určitě dobrý výsledek. Finále A ještě doplnili
Ondra Šrámek, Míra Červ, Víťa Hola, Petr Sedláček a Zbyněk Fišer.
<p>
<b>Kategorie Modified &#8211; 18 závodníků</b>
<p>
Největší favorit Zdenda Hamák ml. nedal nikomu sebemenší šanci a zvítězil, když dokázal
najet o dvě kola víc než jeho soupeři. Druhý Martin Kořínek oplatil porážku třetímu Kubovi
Štěpánkovi. Čtvrtý byl další favorit Radek Flek z Blanska. Devítičlenné finále ještě doplnili
David Čermák, Ondra Šrámek, Petr Sedláček, Míra Červ a Honza Havlíček.
<p>
<b>Kategorie SpeedPassion Challenge &#8211; 24 závodníků</b>
<p>
Zatím rekordní účast v této nové kategorii, navíc se do tabulky připíše díky účasti více
jak 21 jezdců více bodů. Lukáš Vopat potvrdil své kvality a zvítězil. Honza Havlíček opět skvěle
druhý! Radovan Bryx byl možná největším překvapením, třetí příčka je dobrý dárek pod stromeček.
Skvěle jel i Matěj Řehák, finále A doplnil ještě Honza Vláčil, Zbyněk Fišer, Marcel Dostál a
David Čermák. Domácí Michal Blahovský díky poruše regulátoru v kvalifikaci jel až finále B.
<p>
<b>Kategorie Airspeed Formula &#8211; 9 závodníků</b>
<p>
Nové monoposty na startu, hodně velká konkurence, i když Tom Knopp opět chyběl. Lukáš Vopat
tak měl vítězství usnadněné. Slibný výkon a příslib do budoucna, to je Radovan Bryx a jeho
druhé místo s monopostem HPI. Double pro Airspeed F1 &#8211; co dodat? Jarda Miler z MCAR jel ve
finále bravurně, doplnil stupně vítězů.
<p>
Kompletní výsledky, fotogalerie a celkové výsledky seriálu najdete na stránkách <a href=“http://www.rcatrutnov.cz/“ target=“_blank“>RCA Trutnov</a>.
<p>
První závod jubilejního pátého ročníku OPEN Tour Trutnov 2010 se jede již 9. ledna 2010. Na
lednovém závodě bude i vyhlášení celého seriálu 2009.