Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Open Tour Trutnov - report

Hlavní foto

Poslední závod ukončil čtvrtý ročník seriálu OPEN Tour Trutnov. Sjelo se 92 aut v šesti kategoriích. Vánoční čas byl znát na každém kroku, na nové větší dráze se i tak odehrál nejeden napínavý souboj…

Jak již bylo avizováno, byl pořízen nový koberec o rozměrech 30x16 metrů. To umožňuje postavit velkou dráhu a pustit najednou více modelů, aniž by byla překročena snesitelná propustnost tratě.

Kategorie GT – 8 závodníků

GTčka jsou na vzestupu, navíc se zde objevil český výrobce lexanových karoserií, takže jezdci mohutně přezbrojují na karoserie BPA. Opět přijel pan pilot Standa Němeček a druhé housle nechtěl hrát ani Jirka Tlustý nebo domácí Jirka Svoboda. Nakonec Standa nedal nikomu šanci a zvítězil před týmovým kolegou Jirkou Tlustým a Honzou Petrem.

Kategorie Stock – 33 závodníků

Poslední závod s motory 10,5T a velká účast i zkušených pilotů. Jakub Štěpánek překvapivě vládl celému startovnímu poli a zvítězil. Martin Kořínek jednoduše Kubovi po většinu dne nestačil, i když ve finále to bylo hodně těsné. Lukáš Vopat s motorem 13,5T byl v některých pasážích tratě o poznání pomalejší, ale třetí místo je určitě dobrý výsledek. Finále A ještě doplnili Ondra Šrámek, Míra Červ, Víťa Hola, Petr Sedláček a Zbyněk Fišer.

Kategorie Modified – 18 závodníků

Největší favorit Zdenda Hamák ml. nedal nikomu sebemenší šanci a zvítězil, když dokázal najet o dvě kola víc než jeho soupeři. Druhý Martin Kořínek oplatil porážku třetímu Kubovi Štěpánkovi. Čtvrtý byl další favorit Radek Flek z Blanska. Devítičlenné finále ještě doplnili David Čermák, Ondra Šrámek, Petr Sedláček, Míra Červ a Honza Havlíček.

Kategorie SpeedPassion Challenge – 24 závodníků

Zatím rekordní účast v této nové kategorii, navíc se do tabulky připíše díky účasti více jak 21 jezdců více bodů. Lukáš Vopat potvrdil své kvality a zvítězil. Honza Havlíček opět skvěle druhý! Radovan Bryx byl možná největším překvapením, třetí příčka je dobrý dárek pod stromeček. Skvěle jel i Matěj Řehák, finále A doplnil ještě Honza Vláčil, Zbyněk Fišer, Marcel Dostál a David Čermák. Domácí Michal Blahovský díky poruše regulátoru v kvalifikaci jel až finále B.

Kategorie Airspeed Formula – 9 závodníků

Nové monoposty na startu, hodně velká konkurence, i když Tom Knopp opět chyběl. Lukáš Vopat tak měl vítězství usnadněné. Slibný výkon a příslib do budoucna, to je Radovan Bryx a jeho druhé místo s monopostem HPI. Double pro Airspeed F1 – co dodat? Jarda Miler z MCAR jel ve finále bravurně, doplnil stupně vítězů.

Kompletní výsledky, fotogalerie a celkové výsledky seriálu najdete na stránkách RCA Trutnov.

První závod jubilejního pátého ročníku OPEN Tour Trutnov 2010 se jede již 9. ledna 2010. Na lednovém závodě bude i vyhlášení celého seriálu 2009.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport