Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

12 hodin Blansko - RC Prostějov opět v akci

Hlavní foto

Již zítra 18.7.2009 se startuje další ročník vytrvalostního závodu 12 hodin Blansko. Tento vytrvalostní závod má již dlouhou historii a pevně stanovená pravidla.

Ve zkratce jen připomenu základní pravidla, aby i neodborníci byli pokud možno v obraze:

- všechny týmy, které jsou max 4. členné (piloti) plus mechanik, jedou podvozek Tamiya F103 GT v měřítku 1/10. Podvozek je se zadním náhonem. Vše můžete měnit, ale spodní plato nikoliv. Tuningovat můžete pouze originálními díly Tamiya pro tento model

- motor je pouze 540 stavebnicový originál, který si tým vylosuje v den závodu a je v ceně startovného

- pneumatiky jsou volné včetně mazání

- baterie oproti minulému roku jsou povoleny jak klasické NimH, NiCd 6. články, tak i LiPo o napětí 7,4V

- karoseie jsou všechny typy do 200 mm šířky

- týmy by se měly barevně sladit a tím i odlišovat

Start závodu je přesně ve 12:00 dne 18.7.2009. Tomu bude předcházet volný trénink a kvalifikace.

To byl výčet základních pravidel a nyní jak to bude u týmu RC Prostějov:

RC klub Prostějov je jedním z pravidelně se účastnících týmů. Není tomu jinak ani v tomto ročníku. Jen došlo k jinému složení pilotů a mechanika. Já měl tu čest jet za tento tým již dva závody a nyní se opět těším jeho nabídce - jet za jeho barvy.

Složení týmu doznalo změny a ustálilo se na počtu 4. kolegů. Každý bude mít v týmu v rámci strategie svoji hlavní úlohu. A kdo tedy v týmu pojede tento rok ?

Zdeněk Pekař - vedoucí týmu. Zkušený pilot modelů 1/10 jak z Hanáckého poháru, Xray Challenge Morava, tak i MČR kategorie STOCK. Povede nás i tento rok. Primární funkce - pilot modelu a koordinátor po celý čas závodu

David Hirt - nepostradatelný člen týmu. Primární funkce - hlavní mechanik. Bude se tedy starat o model, baterie a všechno kolem depa. Důležitá funkce, bez které se tým neobejde a je potřeba, aby ji zastávala jedna osoba a to na 100%

Ladislav Mlčák - zkušený pilot modelů 1/18, vítěz posledních závodů Xray Challenge Morava. Měla by to být pro něj hračka, řídtit tento zadohrab. S tímto náhonem má již bohaté zkušenosti, byť z menšího měřítka. Primární funkce tedy - pilot modelu

Igor Vlahovič - umí řídit všechno od 1/18 po 1/5. Bohaté zkušenosti v řízení modelů mu tedy přiřadily funkci pilota. Většinou jezdí jako "stroj" a projevil o něj zájem i tým Hufnagl Motorsport na letošním podniku 24 hodin Le Čelákovice.

Strategie se bude ještě pilovat, ale je jasné, že jeden bude na tribuně a ostatní budou spolupracovat v depu a kolem trati. Je potřeba nacvičit výměnu baterií, která je velmi důležitá. Tým pojede LiPo akumulátory s velkou kapacitou, aby zastávek v boxu bylo co nejméně.

Tým se sejde v sobotu v brzkých ranních hodinách na dráze v Blansku, aby doladil poslední věci ohledně závodu a postupu a také každý z pilotů si naladí svoji RC soupravu na přijímač v modelu a přizpůsobí si nastavení dle potřeby. Každý tedy pojede svoji soupravu s vlastním nastavením a nebude se muset přizpůsobovat nastavení druhé osoby.

Podrobnosti ohledně startovního pole najdete na stránkách RC klubu Blansko. Odkaz najdete v horní části těchto stránek a nezbývá, než vás všechny srdečně pozvat na tuto skvělou akci. Přirozeně o ní bude report z pohledu našeho týmu, který budu možná psát již v průběhu závodu, pokud se to vejde do našeho harmonogramu, abych tak zachytil atmosféru co nejblíže.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

08.03.2019 - Do kalendáře závodů byly přidány letní termíny HIT
- Igor Vlahovič -


14.11.2018 - Termíny Rebels Race Trutnov zaneseny do kalendáře závodů.
- Igor Vlahovič -


10.10.2018 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu ZVK Vizovice
- Igor Vlahovič -


06.09.2018 - Do kalendáře závodů vloženy termíny seriálu Rebels Race Praha.
- Igor Vlahovič -


02.09.2018 - Do kalendáře závodů doplněny termíny seriálů
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport