Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Tamiya večerní jízdy 5.7.2009 - druhé dění

Hlavní foto

Dne 5.7.2009 se po skončení závodu MČR Large Scale 1/5 opět otevřela Slavkovská dráha pro modely ET Tamiya. Ředitel časomíry RC klubu Slavkov pan Šeliga se hned po 18:00 hodině ptal na počet účastníků. Nakonec se sešlo 6 příznivců pomalé jízdy s modely Tamiya TT-01 v základu. Předepsaný motor byl MIG 500 nebo Graupner 500 a základní pneu Tamiya. Všichni účastníci tedy měli v modelu motor Mig a i shodné převodové poměry. Všichni jelo podvozky Tamiya TT-01.

Symbolické startovné, které bylo odměnou za práci časomíry, bylo vybráno při presentaci. Ihned potom byla vytvořena skupina a dohodli se 3 kvalifikace a 3 finále v délce 6. minut.

Naposledy se čekalo na tmu, nyní se začalo již kolem 19:30. A kdo se do přátelského klání přihlásil ? Igor Vlahovič, Aleš Bayer, Vladimír Pilát, Tomáš Dospíšil, David Mrkos a Ivo Day.

A hned od začátku bylo o zábavu postaráno. Ivo neměl na první kvalifikace AMB čip a také David Mrkos jej v modelu neměl. I Tomáš Dospíšil si jej špatně zapojil. A tak tito piloti při průjezdu smyčkou "pípali" a šéf časomíry jim kola klikal ručně. Problém nastal, když všichni tři projeli smyčkou naráz a pípali jako o život. A tak průjezdy byly velmi zajímavé. U modelů 1/5 by pípání slyšet nebylo určitě a tento systém by zajisté nefungoval.

Tomáš svůj čip zapojil, Ivo Day si zajistil AMB od kolegy a tak potom "pípal" pouze David. Občas opět zapoměl pípnout a tak se mu tak nějak ty kola naklikala, aby to odpovídalo. Jako jediný neměl na svém VW Golf GTI světla, což se v pozdní době negativně projevilo.

Kvalifikace: ve všech třech jízdách kraloval Aleš Bayer s nájezdem 10 kol. A přitom aspiroval na nájezd i 11 kol. Ale i při počtu 6. modelů na obrovské dráze se konaly kolize. Třeba takový David Mrkos, když byl předjížděn vozem BMW 320 SI Igora, s ním měl vždy kolizi a sváděl to na špatnou viditelnost a rušení :).

Igor se ho snažil držet zuby nehty, ale Aleš to měl rychlejší. Rovinka byla bez šikany a tak se rozdíl projevil. Igor se stále snažil vymyslet taktiku, ale nic nevymyslel do konce závodu. Aleš měl v modelu zřejmě jaderný pohon...

Pilát Vláďa dal do svého TT-01 silnější motor a ined svoje Porsche 911 rozstřelil v první zatáčce. Tomáš Dospíšil měnil elektroniku, kdy se bez externí pomoci Igora neobešel. Ivo bral závod rekreačně a pozdeji byl několikráte sabotován. Postavení na finále bylo po šílených dostizích a karambolech následující: Aleš, Igor, Tomáš, David, Ivo a Vláďa.

Mezi jízdami byly krátké přestávky. Žádné prodlevy. Prostě fofr. Ale o legraci a hlášky nebylo nouze. Spíš než o ostrý závod šlo o přátelské dostavení příznivců elekter s tím, že konverzace neprobíhala pouzev depu, ale vydatně i na tribuně. Další gradování začalo ve finále, kdy se na dráze objevil Martin Bayer a Martin Pater.

Finále: pokud se to dá nazvat soubojem, tak Aleš a Igor bojovali o první místo. Teda spíše Aleš čekal na Igora a prováděli těsné souboje a průjezdy smyčkou. David si potom na model VW Golf připevnil provizorní osvětlení a vypadal jako mašina či jednostopé vozidlo, které zepředu ještě bylo vidět, zezadu už však nikoliv. Navíc při nájezdu na rošt či dojezdu se David se svým strojem přiřítil a udělal okamžitě pořádek na trati i v depu.

Všechny jízdy finále vyhrál Aleš, Igor druhý - oba 10 kol za 6 minut jízdy. David měl jednostopé vozidlo a člověk by nevěřil, že dokáže dojet třetí. No právě - málo viditelný a přesto nebezpečný. Ivo Day byl dvakráte sabotován - jednou měl driftovací kola a za 6 minut najel pouze 3 kola a to tak, že se pořád motal dokolečka. Potom mu kolegové (nebudu jmenovat :) přehodili revers na plynu a po startu namísto chodu vpřed začal couvat jako o život. Občas se na rovince na trati objevily neznámé předměty, které navíc nebyly příliš vidět a tak se muselo kličkovat. Hlášky na tribuně, "pípání" Davida Mrkose... Někteří se po startu finále smáli tak, že havarovali v první zatáčce a nebyli schopni udržet model na široké a rychlé trati.

Tomáš Dospíšil dokázal ohnout plastovou mohutnou poloosu a tak závod nedokončil. Ale i on se výtečně bavil. Pořadí po třech jízdách tedy Aleš, Igor a tajemný David. Vše vidíte na fotce úvodní a všimněte si hlavně Davidova osvětlení jeho VW Golf... Čtvrtý skončil Ivo, potom Vladimír a pole uzavíral Tomáš.

Závod byl u konce potom se pomalu jezdci po náročném dni rozešli. Tento závod nebyl příliš prestižní, ale rýsuje se vize oživení seriálu Tamiya Cup, který se již jezdil. Zatím se jedná o kuloární informace a tak nemá cenu zveřeňovat podrobnosti. Ale pokud by se vše zdařilo, byly by vytvořeny podmínky pro závody i s lowend podvozky, které zde zatím chybí. Navíc by dostali šanci mnozí mladí nadějní junioři - děti, aby mohli poměřit síly mezi sebou a dozvědět se tak něco více o tomto krásném hobby sportu. Vše se dozvíte zavčas, až informace nabydou reálné podoby. Omluvte kvalitu některých fotek. Bylo to foceno v přítmí a můj aparát si s tím nechtěl poradit. Díky...

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


08.03.2019 - Do kalendáře závodů byly přidány letní termíny HIT
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport