Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Tamiya večerní jízdy 5.7.2009 - druhé dění

Hlavní foto

Dne 5.7.2009 se po skončení závodu MČR Large Scale 1/5 opět otevřela Slavkovská dráha pro modely ET Tamiya. Ředitel časomíry RC klubu Slavkov pan Šeliga se hned po 18:00 hodině ptal na počet účastníků. Nakonec se sešlo 6 příznivců pomalé jízdy s modely Tamiya TT-01 v základu. Předepsaný motor byl MIG 500 nebo Graupner 500 a základní pneu Tamiya. Všichni účastníci tedy měli v modelu motor Mig a i shodné převodové poměry. Všichni jelo podvozky Tamiya TT-01.

Symbolické startovné, které bylo odměnou za práci časomíry, bylo vybráno při presentaci. Ihned potom byla vytvořena skupina a dohodli se 3 kvalifikace a 3 finále v délce 6. minut.

Naposledy se čekalo na tmu, nyní se začalo již kolem 19:30. A kdo se do přátelského klání přihlásil ? Igor Vlahovič, Aleš Bayer, Vladimír Pilát, Tomáš Dospíšil, David Mrkos a Ivo Day.

A hned od začátku bylo o zábavu postaráno. Ivo neměl na první kvalifikace AMB čip a také David Mrkos jej v modelu neměl. I Tomáš Dospíšil si jej špatně zapojil. A tak tito piloti při průjezdu smyčkou "pípali" a šéf časomíry jim kola klikal ručně. Problém nastal, když všichni tři projeli smyčkou naráz a pípali jako o život. A tak průjezdy byly velmi zajímavé. U modelů 1/5 by pípání slyšet nebylo určitě a tento systém by zajisté nefungoval.

Tomáš svůj čip zapojil, Ivo Day si zajistil AMB od kolegy a tak potom "pípal" pouze David. Občas opět zapoměl pípnout a tak se mu tak nějak ty kola naklikala, aby to odpovídalo. Jako jediný neměl na svém VW Golf GTI světla, což se v pozdní době negativně projevilo.

Kvalifikace: ve všech třech jízdách kraloval Aleš Bayer s nájezdem 10 kol. A přitom aspiroval na nájezd i 11 kol. Ale i při počtu 6. modelů na obrovské dráze se konaly kolize. Třeba takový David Mrkos, když byl předjížděn vozem BMW 320 SI Igora, s ním měl vždy kolizi a sváděl to na špatnou viditelnost a rušení :).

Igor se ho snažil držet zuby nehty, ale Aleš to měl rychlejší. Rovinka byla bez šikany a tak se rozdíl projevil. Igor se stále snažil vymyslet taktiku, ale nic nevymyslel do konce závodu. Aleš měl v modelu zřejmě jaderný pohon...

Pilát Vláďa dal do svého TT-01 silnější motor a ined svoje Porsche 911 rozstřelil v první zatáčce. Tomáš Dospíšil měnil elektroniku, kdy se bez externí pomoci Igora neobešel. Ivo bral závod rekreačně a pozdeji byl několikráte sabotován. Postavení na finále bylo po šílených dostizích a karambolech následující: Aleš, Igor, Tomáš, David, Ivo a Vláďa.

Mezi jízdami byly krátké přestávky. Žádné prodlevy. Prostě fofr. Ale o legraci a hlášky nebylo nouze. Spíš než o ostrý závod šlo o přátelské dostavení příznivců elekter s tím, že konverzace neprobíhala pouzev depu, ale vydatně i na tribuně. Další gradování začalo ve finále, kdy se na dráze objevil Martin Bayer a Martin Pater.

Finále: pokud se to dá nazvat soubojem, tak Aleš a Igor bojovali o první místo. Teda spíše Aleš čekal na Igora a prováděli těsné souboje a průjezdy smyčkou. David si potom na model VW Golf připevnil provizorní osvětlení a vypadal jako mašina či jednostopé vozidlo, které zepředu ještě bylo vidět, zezadu už však nikoliv. Navíc při nájezdu na rošt či dojezdu se David se svým strojem přiřítil a udělal okamžitě pořádek na trati i v depu.

Všechny jízdy finále vyhrál Aleš, Igor druhý - oba 10 kol za 6 minut jízdy. David měl jednostopé vozidlo a člověk by nevěřil, že dokáže dojet třetí. No právě - málo viditelný a přesto nebezpečný. Ivo Day byl dvakráte sabotován - jednou měl driftovací kola a za 6 minut najel pouze 3 kola a to tak, že se pořád motal dokolečka. Potom mu kolegové (nebudu jmenovat :) přehodili revers na plynu a po startu namísto chodu vpřed začal couvat jako o život. Občas se na rovince na trati objevily neznámé předměty, které navíc nebyly příliš vidět a tak se muselo kličkovat. Hlášky na tribuně, "pípání" Davida Mrkose... Někteří se po startu finále smáli tak, že havarovali v první zatáčce a nebyli schopni udržet model na široké a rychlé trati.

Tomáš Dospíšil dokázal ohnout plastovou mohutnou poloosu a tak závod nedokončil. Ale i on se výtečně bavil. Pořadí po třech jízdách tedy Aleš, Igor a tajemný David. Vše vidíte na fotce úvodní a všimněte si hlavně Davidova osvětlení jeho VW Golf... Čtvrtý skončil Ivo, potom Vladimír a pole uzavíral Tomáš.

Závod byl u konce potom se pomalu jezdci po náročném dni rozešli. Tento závod nebyl příliš prestižní, ale rýsuje se vize oživení seriálu Tamiya Cup, který se již jezdil. Zatím se jedná o kuloární informace a tak nemá cenu zveřeňovat podrobnosti. Ale pokud by se vše zdařilo, byly by vytvořeny podmínky pro závody i s lowend podvozky, které zde zatím chybí. Navíc by dostali šanci mnozí mladí nadějní junioři - děti, aby mohli poměřit síly mezi sebou a dozvědět se tak něco více o tomto krásném hobby sportu. Vše se dozvíte zavčas, až informace nabydou reálné podoby. Omluvte kvalitu některých fotek. Bylo to foceno v přítmí a můj aparát si s tím nechtěl poradit. Díky...

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport