Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Night Race Tamiya Slavkov

Hlavní foto

A je to tady vážení příznivci RC závodů. V sobotu kolem 16 hodiny jsem přijel s kolegou Olinem na dráhu RC Slavkov a stihli jsme ještě trénink modelů 1/5 Touring Car a Porsche. Tento trénink byl do 18. hodiny a poté začaly volné jízdy elekter Tamiya před večerním závodem.

Jízda s modelem EKO Porsche byla super a stíhal jsem i některé modely TC. Můj jízdní styl možná bude fungovat i na ostrém závodě. Ostatní ladili svoje stroje a já vyjel jednu nádrž. Zítra se uvidí.

Po 18 hodině začaly jízdy elekter. Pohoda a s motorem Johnson těžká pohoda. Bylo to tak pomalé, že na rovince jsem si mohl dát cigaretu. Ale pak se vytvořila šikana a bylo to jiné. Mig 500 jel přece jen rychleji. Nakonec se sešlo 5 jezdců v super pomalé kategorii a 8 jezdců v rychlejší. Po 20 hodině proběhla rozprava, kde se všichni seznámili se základními pravidly a to: 6 minut rozjížďky a 6 minut finále. 3 kvalifikace a 3 finále. Jednoduché a stručné.

Skupina MIGů - Aleš Bayer, Dušan Bayer, Tomáš Dospíšil, Jirka Rybák, Ivo Day, Tereza Moravcová, Pavel Havlík, Dominika Zachová. Oba Bayerové udávali od začátku takt celé kvalifikace. Trio uzavíral Tomáš Dospíšil. I ostatní jezdci byli velmi vyrovnaní. Protože Aleš najel sice 10 kol, ale jinak byl průměr nájezdu 9 kol. Postavení na startu Aleš Bayer, Dušan Bayer, Tomáš Dospíšil, Pavel Havlík, Dominika Zachová, Ivo Day a Tereza Moravcová. Finále bude zajímavé.

Skupina Stocků - Igor Vlahovič, Olin Nekuža, Vláďa Pilát, David Mrkos a Lukáš Dospíšil. Souboj Igor vs Olin. Mezi jezdci cca 5 sekund rozdílu. Nakonec Olin získává TQ na finále před Igorem, Vladimírem a Davidem Mrkosem Lukáš odstoupil ze závodu. Nájezd činil u prvních dvou 8 kol.

Finále Mig - První dvě finále vyhrál Aleš Bayer. Ale ostatní pozice zůstaly otevřené. Svoji druhou jízdou Aleš potvrdil vítězství v kategorii. Ale na dalších místech to vřelo a kezdci občas ztráceli přehled o svých vozech. Občas karambol atd. atd. Ale krásná podívaná na souboje mezi všemi.

Finále Stock - Igor sice dvě jízdy vyhrál před Olinem. Ale v druhé jízdě Olin půlku finále vedl a pak chyboval. První a i druhá pozice byla po dvou finále jasná. Ale druhé a třetí místo bylo otazníkem. Nakonec poslední jízdu s přehledem vyhrál Olin a držel i BEST LAP večera v této kategorii.

Závod byl u konce a všichni si ho doslova užívali. Pravda projeli jsme se ze světla do úplné tmy a potom někteří měli probémy s viděním tratě. Ale dle mého názoru se dá jet i v pozdních hodinách.

Na závěr celkové pořadí a krátké VIDEO :

MIG 500 - Aleš Bayer, Ivo Day, Tomáš Dospíšil, Dušan Bayer, Jirka Rybák, Pavel Havlík, Dominika Zachová a Tereza Moravcová.

Stock - Igor, Olin, Vláďa a David a Lukáš

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


08.03.2019 - Do kalendáře závodů byly přidány letní termíny HIT
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport