Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Mistrovský závod modelů 1/18 - výsledek ankety

Hlavní foto

Před týdnem byla vyhlášena anketa k možnosti uspořádat Mistrovský závod v kategorii MICRO On road 1:18 bez omezení věku. Velmi děkuji všem, kteří mi poslali odpověď. Překvapil mě poměrně velký zájem. Chtěl bych Vás nyní seznámit se zajímavými výsledky.

Během 1 týdne jsem dostal 22 odpovědí a účast přislíbilo cca 45 až 55 závodníků. Takže akce se konat bude a můžete si do kalendářů zapsat termín – 8.- 9.5.09 – jako termín Mistrovství 1:18 ti On road v Polné.

Z výsledků vyplynuly poměrně jednoznačné závěry a ověřilo se, že cesta zvolená na podzimním mistrovství 2008 v Polné u žáků a juniorů je ta správná.

Z výsledků ankety celkově jednoznačně vyplývá, že většina chce jezdit kategorii OPEN (2WD + 4WD), ale jsou i tací, kteří si zajezdí kategorii 180 + 5ti článek a samostatně 2WD (nejspíše motor 300 + 4 až 5 ti článek). Celkem jednoznačně vyplynulo, že většina dává přednost technické trati a délce jízd 6 minut. Z pravidel zvítězil sytém, který znají ve Frýdlantu, Vizovicích a Polné (podobný byl vyzkoušen i na X-Ray Challenge – léto) kde je rozhodující celodenní pravidelný výkon a možnost výhry i když startujete v nižších finálových skupinách.

Kompletní výsledek najdete ZDE .

Z aktuálních informací k přípravě závodu:

Koberec – bude použit osvědčený - stejný jako jste zvyklí na X-ray challenge v Brně a ve Frýdlantu

Dráha – bude postavená jako technická na ploše 20 x 12 m , nicméně bude mít i trochu rychlejší úseky vzhledem k velké oblibě rychlých tratí (jako Brno), ale můžete se těšit i na některé méně obvyklé prvky.

Počet dnů akce – akce bude jako jednodenní závod 9.5. (sobota) ale vzhledem k volnému pátku (svátek 8.5.) proběhne odpoledne příprava trati a volné tréninky. Předpokládám, že se sejde velké množství závodníků už v pátek, který by se mohl za pěkného počasí strávit nejen tréninkem, ale i příjemným posezením u gril.prasátka a plného půllitru na hradním nádvoří.

Přespání – bude možno jak v ubytovnách (cena 100,- až 120,- /noc), tak v hotelu a nebo i na karimatce v sále. Vše je v jedné budově u dráhy.

Jednání s RCAČR a ohledně termínu – RCAČR ústy prezidenta p.Krylla tuto akci podporuje a bude se snažit i do budoucna jejímu organizování vyjít vstříc. Termín akce by se dle dostupných informací neměl krýt s žádným plánovaným závodem MČR ani X-ray challenge.

Prosím všechny – především Moravské kluby (Skřípov, Zlín, Březí, Blansko…) - aby pokud možno ve svém plánování závodů na jaro tento termín neobsazovali a tak ulehčili závodníkům v měřítku 1:18 ti rozhodování zdali přijet.

Účastníci - pokud máte kontakty na Slovenské (Polské) kolegy, pozvěte je prosím na toto mistrovství také.

Přihlášky a propozice - průběžně se objeví odkaz zde na masters.cz a na www.rcautoklub.cz

Takže těším se, na setkání se všemi osmnáctináři z celé republiky na Mistrovském závodě v Polné 8.-9.5. 2009.

Obrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport