Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Mistrovský závod modelů 1/18 - výsledek ankety

Hlavní foto

Před týdnem byla vyhlášena anketa k možnosti uspořádat Mistrovský závod v kategorii MICRO On road 1:18 bez omezení věku. Velmi děkuji všem, kteří mi poslali odpověď. Překvapil mě poměrně velký zájem. Chtěl bych Vás nyní seznámit se zajímavými výsledky.

Během 1 týdne jsem dostal 22 odpovědí a účast přislíbilo cca 45 až 55 závodníků. Takže akce se konat bude a můžete si do kalendářů zapsat termín – 8.- 9.5.09 – jako termín Mistrovství 1:18 ti On road v Polné.

Z výsledků vyplynuly poměrně jednoznačné závěry a ověřilo se, že cesta zvolená na podzimním mistrovství 2008 v Polné u žáků a juniorů je ta správná.

Z výsledků ankety celkově jednoznačně vyplývá, že většina chce jezdit kategorii OPEN (2WD + 4WD), ale jsou i tací, kteří si zajezdí kategorii 180 + 5ti článek a samostatně 2WD (nejspíše motor 300 + 4 až 5 ti článek). Celkem jednoznačně vyplynulo, že většina dává přednost technické trati a délce jízd 6 minut. Z pravidel zvítězil sytém, který znají ve Frýdlantu, Vizovicích a Polné (podobný byl vyzkoušen i na X-Ray Challenge – léto) kde je rozhodující celodenní pravidelný výkon a možnost výhry i když startujete v nižších finálových skupinách.

Kompletní výsledek najdete ZDE .

Z aktuálních informací k přípravě závodu:

Koberec – bude použit osvědčený - stejný jako jste zvyklí na X-ray challenge v Brně a ve Frýdlantu

Dráha – bude postavená jako technická na ploše 20 x 12 m , nicméně bude mít i trochu rychlejší úseky vzhledem k velké oblibě rychlých tratí (jako Brno), ale můžete se těšit i na některé méně obvyklé prvky.

Počet dnů akce – akce bude jako jednodenní závod 9.5. (sobota) ale vzhledem k volnému pátku (svátek 8.5.) proběhne odpoledne příprava trati a volné tréninky. Předpokládám, že se sejde velké množství závodníků už v pátek, který by se mohl za pěkného počasí strávit nejen tréninkem, ale i příjemným posezením u gril.prasátka a plného půllitru na hradním nádvoří.

Přespání – bude možno jak v ubytovnách (cena 100,- až 120,- /noc), tak v hotelu a nebo i na karimatce v sále. Vše je v jedné budově u dráhy.

Jednání s RCAČR a ohledně termínu – RCAČR ústy prezidenta p.Krylla tuto akci podporuje a bude se snažit i do budoucna jejímu organizování vyjít vstříc. Termín akce by se dle dostupných informací neměl krýt s žádným plánovaným závodem MČR ani X-ray challenge.

Prosím všechny – především Moravské kluby (Skřípov, Zlín, Březí, Blansko…) - aby pokud možno ve svém plánování závodů na jaro tento termín neobsazovali a tak ulehčili závodníkům v měřítku 1:18 ti rozhodování zdali přijet.

Účastníci - pokud máte kontakty na Slovenské (Polské) kolegy, pozvěte je prosím na toto mistrovství také.

Přihlášky a propozice - průběžně se objeví odkaz zde na masters.cz a na www.rcautoklub.cz

Takže těším se, na setkání se všemi osmnáctináři z celé republiky na Mistrovském závodě v Polné 8.-9.5. 2009.

Obrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport