Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky

Bžezí 29.1.2008 - úvodní klání ve zkratce

Hlavní foto

A je to tady vážení přátelé. Seriál Brno - Březí - Lužice začíná a to dne 29.11.2008 prvním závodem v Březí. 16 jezdců kategorie OPEN a 19 jezdců nestárnoucí kategorie 180. Slušná účast na první závod a i mnoho nových příchozích.

Dráha připravená velmi dobře, příjemný tvar a červený koberec - standart klubu Březí. Pravda červené karoserie SVK Teamu a i jiné byly špatně vidět. Ale jinak koberec rovný a i pro Scalpel krásně sjízdný. I pro ten můj tedy. Drobné občerstvení také k dispozici. Stoly a židle standartní vybavení. Takže přijedete jen s modelem a vysílačkou jako já a máte vystaráno.

Ranní trénink všichni využili pro ladění modelů. Já hned testoval dva modely na tomto závodě a to NANDA NRX s motorem 180 a 5ti články a Robitronic Scalpel s motorem 300 a 4mi články pro kategorii OPEN. Ostatní jezdili jako o závod už v tréninku, a tak jsem prostor rychle vyklidil a čekal na rozjížďky. Dohodly se tři rozjížďky a tři finále na 6 minut. Ok jdeme na to. Letem světem, bez zbytečného rozepisování.

Kategorie 180

Zde nám to všem ukázal Radek Skopal s jeho upravenou verzí XRAYe PRO. Měl vše dle pravidel a on nejezdil, ale létal. Společně s ním nám to ukázal Lukáš Diblík s 2WD. Také mu bylo těžké stačit. I když na finále startoval za mnou a Martinem Láskou, pak už to bylo pro něj bez problémů. S Radkem jeli tandem a neměli soupeře. Nakonec Radek měl více štěstí a vyhrál tento závod v této kategorii. Najel 39 kol ve finále a totéž dokázal najet i Lukáš. Pak byl propad a třetí Drahoš Hejtmánek měl nejvíce kol 35. Co dodat. Dva první jsou nyní jiná liga. Ale zaslouženě. Čtvrtý skončil po urputném boji s modelem a servem Láska Martin. Já skončil tentokráte až 5tý. Rychlost modelu tak nastejno jako Drahoš a Martin. Ale v prvním finále povolený pastorek, druhé problémy s modelem po nárazu soupeře. Pravda nejelo se občas fair play a jelo se přes "mrtvolu". Třetí finále konečně NANDA dala 35 kol a já skončil tuto jízdu třetí. Hurá... V A finále byli ještě Milan Parák, Tomáš Vyleta a pozor přátelé - i druhý pilot SVK Teamu Brno - Martin Skorupski. Ten se potýkal s rušením, protože Broňa si občas nevypl vysílačku a všichni víme, co se pak děje... Ale i to je úspěch pro SVK Team - dva piloti v A finále. Hejtmánek Tomáš vyhrál B finále před Janem Vyletou a Jirkou Grochem. C finále vyhrál Jan Hrnčíř. Dost dobré pane.

Kategorie OPEN

Tak tady to bylo taky husté a bylo se na co těšit a dívat. Schiller Pavel byl od začátku v souboji s Karlem Kratochvílem. Oba jeli motory 300 v kombinaci tuším 5 článků. Ostatní z pole již disponovali střídavými systémy, kde si museli trochu omezit výkon. Teda Jaroslav Neubauer jel motor 300 v kombinaci s LiPo v modelu Scalpel a já jen záviděl, jak to má zmáklé a naladěné. Byl jedním v A finále. Navíc se zde objevil i Abrahámek Michal, Krasl Zbyněk, Schiller Marek (jel střídavý systém), Pavlovec Lukáš a Čechovský Adam. Všichni byli v A finále. Zde tedy kralovali Karel a Pavel. Oba 42 kol za 6 minut jízdy. Pavel nakonec vyhrál a za něj se zařadil Karel. Třetí skončil Marek Schiller. Těsně pod bednou pak Michal. Dost dlouho ale zápasil s modelem a jeho nastavením. Nakonec jej ale zkrotil. B finále bylo také vyrovnané. Vyhrál ho Martin Kratochvíl před Michalem Jurčím a Jirkou Pavlovcem (ten testoval Novak Mongoose 8.5 motor). Já zde otestoval Scalpel v základním provedení a bez úprav. S motorem 300 a 4mi články. Pastorek 14, kola zadní super soft a přední hard. Ve skupině jsem se ocital i na 3 - 4 místě a nechával za sebou některé jezdce se střídavými pohony. Já jel pomalu a konstantě, oni šup sem šup tam. Je to vidět na videu. Ale nakonec mi upadl držák serva a tak jsem skončil dříve a celkově poslední. Ale zajel jsem si konečně hezky a řídilo se mi to dobře. Dle mého názoru je Scalpel v základním provedení bez úprav použitelný a jede dobře jak na asfaltu, tak i na koberci. Osobně se zatím bojím přílišné motorizace. Ale že to jde - stačí se podívat na mladého Neubauera...

Co na závěr ? Závod měl spád, nebyly zbytečné prostoje a všichni si dobře zazávodili. Již další týden je pokračování seriálu v Hodoníně. Tam bude asi delší trať a asi i techničtější. Takže v Hodoníně naschle přátelé.

Zdál se vám tento report stručný ? Jste zvyklí na delší rozbor ? Já to vzal opravdu letem světem, ale to základní jste se snad dozvěděli. Foto více napoví a můžete si stáhnout videou ze Scalpelem . RC sportu zdar...

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -

04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -

06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.

02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách