Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Zimní pohár F1 informace

Hlavní foto

Na základě dotazů, připomínek a snad i přání účastníků a příznivců seriálu F1 GP EJ, jsme se rozhodli pro vypsání zimní obdoby závodů formulí F1. Po domluvě s vedením klubu RC Zlín a organizátorem seriálu XRAY Challenge Martinem Kořínkem, se nám jako nejvhodnější alternativa jeví zařazení závodů formulí do seriálu těchto soutěží, jejichž zimní části se pojedou v Želechovicích a v novém prostředí v Holešově. První závod bude 23.10.2010 v Želechovicích.

Pořadatel: RC klub Elišky Junkové Zlín

Stavební a technická pravidla:

Podvozek: libovolný formule – 2WD – M 1:10

Karoserie: polomaketa formule F1 - dle skutečného vzoru

Motor: elektro - libovolný

Pneu a mazání: případná omezení dle pořadatele závodu, jinak libovolné

Baterie: libovolné

Rozměry: min. šířka předních kol: 30 mm

min. šířka zadních kol: 35 mm

max. šířka zadních kol: 50 mm

max. šířka modelu ( přes kola ): 205 mm

Soutěžní pravidla :

Současný soutěžní systém v kategoriích elekter je prakticky téměř všude stejný. Tři rozjížďky a tři finálové jízdy v každé kategorii. Dle výsledků z rozjížděk jsou závodníci rozděleni do finálových skupin. Do konečného hodnocení se každému soutěžícímu započítá součet dvou nejlepších finálových jízd. Závodníci z „A“ finálové skupiny obsadí celkově 1. až 8., v „B“ finále 9. až 16. místo, v „C“ skupině může být vítěz této skupiny maximálně na sedmnáctém místě.

Rozdíl oproti stávajícímu systému bude v tom, že pro konečné hodnocení v závodě formulí F1 bude rozhodující celkový počet odjetých kol ze dvou nejlepších finálových jízd v jednotlivých finálových skupinách, bez ohledu na to, ve které finálové skupině ho jednotlivý soutěžící zajel. Tak i závodníci např. z finálové skupiny „C“ se mohou umístit na předních místech. A samozřejmě taky opačně.

Závodů XRAY Challenge se v tomto zimním období pojede sedm v Želechovicích a devět v Holešově. Z těchto šestnácti soutěží se do seriálu ZP F1 bude každému soutěžícímu započítávat maximálně sedm jeho nejúspěšnějších výsledků z jednotlivých závodů. Závodník ale musí absolvovat minimálně jeden závod na druhé dráze (výsledek z tohoto závodu se mu nemusí do celkového součtu počítat). Po každém odjetém závodě bude na webu zveřejněno průběžné pořadí.

V každém jednotlivém závodě budou soutěžící bodově ohodnoceni. Při závěrečném hodnocení seriálu - v případě rovnosti bodů několika závodníků - rozhodnou o pořadí pomocné body. Ty se budou počítat z celkového počtu závodníků na jednotlivém závodě. Pokud i tady nastane shoda, rozhodne počet závodů, kterých se jednotlivý soutěžící aktivně zúčastní.

Na posledním závodě XRAY Challenge – 9.4. v Želechovicích - bude provedeno vyhodnocení ZP F1 s předáním diplomů, pohárů a cen.

Body dle umístění : 1.místo 15 bodů

2. 13

3. 11

4. 9

5. 7

6. 6

7. 5

8. 4

9. 3

10. 2

11…… á 1

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport