Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Zimní pohár F1 informace

Hlavní foto

Na základě dotazů, připomínek a snad i přání účastníků a příznivců seriálu F1 GP EJ, jsme se rozhodli pro vypsání zimní obdoby závodů formulí F1. Po domluvě s vedením klubu RC Zlín a organizátorem seriálu XRAY Challenge Martinem Kořínkem, se nám jako nejvhodnější alternativa jeví zařazení závodů formulí do seriálu těchto soutěží, jejichž zimní části se pojedou v Želechovicích a v novém prostředí v Holešově. První závod bude 23.10.2010 v Želechovicích.

Pořadatel: RC klub Elišky Junkové Zlín

Stavební a technická pravidla:

Podvozek: libovolný formule – 2WD – M 1:10

Karoserie: polomaketa formule F1 - dle skutečného vzoru

Motor: elektro - libovolný

Pneu a mazání: případná omezení dle pořadatele závodu, jinak libovolné

Baterie: libovolné

Rozměry: min. šířka předních kol: 30 mm

min. šířka zadních kol: 35 mm

max. šířka zadních kol: 50 mm

max. šířka modelu ( přes kola ): 205 mm

Soutěžní pravidla :

Současný soutěžní systém v kategoriích elekter je prakticky téměř všude stejný. Tři rozjížďky a tři finálové jízdy v každé kategorii. Dle výsledků z rozjížděk jsou závodníci rozděleni do finálových skupin. Do konečného hodnocení se každému soutěžícímu započítá součet dvou nejlepších finálových jízd. Závodníci z „A“ finálové skupiny obsadí celkově 1. až 8., v „B“ finále 9. až 16. místo, v „C“ skupině může být vítěz této skupiny maximálně na sedmnáctém místě.

Rozdíl oproti stávajícímu systému bude v tom, že pro konečné hodnocení v závodě formulí F1 bude rozhodující celkový počet odjetých kol ze dvou nejlepších finálových jízd v jednotlivých finálových skupinách, bez ohledu na to, ve které finálové skupině ho jednotlivý soutěžící zajel. Tak i závodníci např. z finálové skupiny „C“ se mohou umístit na předních místech. A samozřejmě taky opačně.

Závodů XRAY Challenge se v tomto zimním období pojede sedm v Želechovicích a devět v Holešově. Z těchto šestnácti soutěží se do seriálu ZP F1 bude každému soutěžícímu započítávat maximálně sedm jeho nejúspěšnějších výsledků z jednotlivých závodů. Závodník ale musí absolvovat minimálně jeden závod na druhé dráze (výsledek z tohoto závodu se mu nemusí do celkového součtu počítat). Po každém odjetém závodě bude na webu zveřejněno průběžné pořadí.

V každém jednotlivém závodě budou soutěžící bodově ohodnoceni. Při závěrečném hodnocení seriálu - v případě rovnosti bodů několika závodníků - rozhodnou o pořadí pomocné body. Ty se budou počítat z celkového počtu závodníků na jednotlivém závodě. Pokud i tady nastane shoda, rozhodne počet závodů, kterých se jednotlivý soutěžící aktivně zúčastní.

Na posledním závodě XRAY Challenge – 9.4. v Želechovicích - bude provedeno vyhodnocení ZP F1 s předáním diplomů, pohárů a cen.

Body dle umístění : 1.místo 15 bodů

2. 13

3. 11

4. 9

5. 7

6. 6

7. 5

8. 4

9. 3

10. 2

11…… á 1

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


08.03.2019 - Do kalendáře závodů byly přidány letní termíny HIT
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport